У профільному Міністерстві розглянули проблему повернення культурних цінностей

У профільному Міністерстві розглянули проблему повернення культурних цінностей
27322 ПЕРЕГЛЯДІВ

     20 січня під головуванням заступника Міністра культури України Тамари Мазур відбулась міжвідомча нарада з питань взаємодії зацікавлених сторін з метою вироблення єдиного алгоритму дій у питанні розшуку культурних цінностей в Україні та за її межами, повернення культурних цінностей в Україну та оперативного обміну інформацією щодо культурних цінностей, оголошених у національний та міжнародний розшук.

     У роботі наради взяли участь представники правоохоронних органів, Державної фіскальної служби України, Державної прикордонної служби України, Київської міської державної адміністрації, співробітники музейних закладів, фахівці та експерти з пам'яткоохоронних питань.

     Відкриваючи нараду, заступник Міністра культури Тамара Мазур зазначила, що розшук втрачених або викрадених культурних цінностей в Україні та за її межами, а також повернення культурних цінностей в Україну та упередження можливих випадків, на сьогодні є нагальним питанням, яке в існуючих умовах потребує скоординованих дій всіх зацікавлених сторін.

     «До Мінкультури неодноразово звертались особи, уповноважені на видачу дозволів на вивезення культурних цінностей за межі України, та експерти, які здійснюють експертизу культурних цінностей, з питанням про порядок дій у випадку, якщо на експертизу чи для оформлення Свідоцтва надходить предмет, який можливо (за певними ознаками) може бути таким, що викрадений, оголошений в розшук, або має позначки музеїв, бібліотек тощо. Для вирішення подібних ситуацій, пропоную розглянути можливі варіанти та виробити єдиний алгоритм дій у зазначених випадках, долучивши всі зацікавлені сторони», - сказала Тамара Мазур.

     Під час наради розглядалися питання напрацювання узгодженого порядку дій зацікавлених органів при виявлені випадків коли культурні цінності, в тому числі оголошені в розшук, виявлені за межами України, ведення Реєстрів культурних цінностей, що оголошені в національний та міжнародний розшук, законодавче врегулювання питання розшуку правоохоронними органами викрадених культурних цінностей, в тому числі внесення необхідних змін до діючих законодавчих актів.

     За результатами наради було прийнято рішення сформувати на базі Міністерства культури міжвідомчу робочу групу із зазначених питань та проведення її регулярних засідань, не рідше ніж один раз на квартал, з метою пошуку спільних шляхів вирішення означених проблем, а саме питань повернення культурних цінностей незаконно вивезених або викрадених з території України.

 

    Повідомляє Міністерство культури України


Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео