“ІМ’ЯМ УКРАЇНИ ЗАВЖДИ ДОРОЖІТЬ”

“ІМ’ЯМ УКРАЇНИ ЗАВЖДИ ДОРОЖІТЬ”
253955 ПЕРЕГЛЯДІВ

23-тє і 24-те серпня ­ - дні найзнаковіших для України свят – Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України. З цієї нагоди на сцені Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка відбулася урочиста мистецька акція “Ім’ям України завжди дорожіть”, підготована Управлінням культури, у справах релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації та Волинською обласною філармонією.  За девіз було взято рядки з вірша лауреата Шевченківської премії Олеся Лупія.

У передмові до дійства його ведуча Оксана Єфіменко наголосила, що цьогорічні урочистості проходять під гаслом “Ми різні, але ми єдині”. “Ідеали свободи, незалежності, українські святині – Прапор, Герб, та Гімн України, – підкреслила пані Оксана, – окриляють і надихають українців на творення нової європейської держави”.

У виконанні Волинського державного академічного українського народного хору прозвучав Державний Гімн України.

Розповідь ведучої торкалася героїчних і трагічних сторінок історії боротьби за волю і незалежність нашої держави. Над залою витали віщі імена Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки (зокрема Оксана Анатоліївна прочитала вірш За правду, браття, єднаймось щиро). Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв, полеглих за Україну.

Дует у складі заслуженої артистки України Галини Овсійчук та народного артиста України Василя Чепелюка виконав пісню художнього керівника Волинської обласної філармонії Юрія Максименка на вірші Івана Франка “Розвивайся ти, високий дубе”.

З вітальним словом до присутніх звернулися очільники області й міста ­– виконувач обов’язків голови Волинської обласної державної адміністрації Олександр Киричук, голова Волинської обласної ради Ірина Вахович  та виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт.

Прем’єрою твору Віктора Тиможинського “Я в серці своїм заховав Твоє слово”, навіяного рядками 118-го псалма розпочав свій виступ Академічний камерний оркестр “Кантабіле” Волинської обласної філармонії під керівництвом народного артиста України Товія Рівця. Це музичне втілення біблійного псалма прозвучало як нагадування про те, що сильну, квітучу, високодуховну Україну можна побудувати тільки з Богом у серці й помислах. Наступний твір – “Палладіо” Карла Дженкінса так само передав незламний дух воїна – захисника рідної землі. Слухачі мали нагоду отримати справжнє потрясіння від гри музикантів і власне самого Маестро, котрий однаково майстерно і грав, і диригував.

Режисерка дійства – заслужена працівниця культури України, головна режисерка Волинської обласної філармонії Валентина Москалюк, зуміла так вибудувати хід концерту, що кожен виконуваний твір ставав ніби прологом до наступного номера. Ось, скажімо, молода талановита співачка, солістка філармонії Соломія Денисюк сердечно, з почуттям, виконала “Колискову” Костянтина Данькевич на вірші Максима Рильського (до речі, це теж прем’єра).  Після цього артистка вивела на сцену вихованця закладу дошкільної освіти №25 Миколку Варцаб’юка, котрий виразно і емоційно прочитав вірш Щасливе дитинство (його авторка друкується в Інтернеті під псевдо Оксана Р.-Г.). Таким чином, дано було початок дитячій темі, яку з успіхом продовжив володар десятків престижних нагород, зокрема Гран-прі всеукраїнського конкурсу імені Павла Вірського та міжнародного конкурсу “Ми діти твої, Україно-2019” – народний ансамбль танцю Радість (керівники – заслужена працівниця культури України Галина Соколова та заслужений працівник освіти України Віктор Шугалов). Юні танцюристи представили хореографічну композицію “Свято у Луцьку”.

Пісню Геннадія Татарченка на вірші Вадима Крищенка  “Гей, ви, козаченьки подарував слухачам чоловічий вокальний квартет Акорд у складі заслужених артистів України Олега Гонтара, Миколи Палія, Віктора Мрочка та Андрія Зарицького.

Вітальну програму підготував і Волинський державний академічний український народний хор (художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Олександр Стадник, хормейстер – Володимир Єфіменко, балетмейстер – заслужений артист України  Валерій Смирнов, керівник оркестру – Олександр П’ятачук). Колектив представив аж дві премєри – українську народні пісні В суботу пізненько, в неділю раненько (солістка Тетяна Клекочко) та Їхав козак за Дунай (вірші Семена Климовського). З відомих творів прозвучали Отаман Ігоря Семендяєва (солісти – заслужені артисти України Петро Хемій та Василь Марчук) та вокально-хореографічна композиція Козаки йдуть.

Фінал концерту ознаменувався зворушливим, пристрасно-патріотичним виступом легенди української естради – народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Василя Зінкевича. Поєднуючи спів з поетичним словом, співак освідчився в любові Україні та древньому Лучеську.  Прозвучали пісні Розквітай, моя Волинь Станіслава Чуєнка (її Василь Іванович виконав із Волинським народним хором, який любовно назвав Волинським гоноровим хором, а керівника Олександра Стадника – народним артистом), Два кольори Олександра Білаша на вірші Дмитра Павличка,  і, звичайно, – славнозвісна Червона рута незабутнього Володимира Івасюка. Цю пісню Василь Зінкевич співав разом із Волинським народним хором і… залою.

Завершилося дійство, як і почалося, виконанням Державного Гімну України.

Присутні мали змогу відвідати виставку “Прапори України та Волині: від Української революції до війни на Сході України”, що експонувалася у фоє театру.

 

Ігор БЕРЕСТЮК

Мої відео