У Полтаві вшанували Івана Котляревського

У Полтаві вшанували Івана Котляревського
112852 ПЕРЕГЛЯДІВ

Син козацького старшини, канцелярист городового магістрату, творець «Енеїди» та основоположник сучасної літературної української мови. Сьогодні, 9 вересня, минає 250 років від дня народження відомого українського письменника Івана Котляревського. В Полтаві вшанували класика літератури низкою заходів.

Опівдні біля могили українського класика зібралися сотні людей.  До обласного центру з’їхалися діячі культури, письменники, літературознавці, науковці з різних куточків країни, зокрема з Києва, Волині та інших міст.

Заслужений працівник культури України Іван Сидорук  приїхав з Ковеля Волинської області разом з дочкою Іванкою.

«Дорогою я відвідав школу № 27 у Полтаві. Для учнів 9-го класу провів тематичну зустріч «Іван Котляревський та Олена Пчілка». У себе на Волині з 14 років я знав про Полтаву та Ворсклу. У нас була вчителька, яка дуже цікаво розповідала про «Енеїду». Я її перечитав всю в 7-му класі. Пробував й сам віршувати. І для мене Іван Котляревський іде поруч з Іваном Франком по життю. Я вперше у Полтаві. Особисто мене здивувало те, що такий помпезний монумент на могилі письменника й немає символу віри – хреста», – сказав Іван Сидорук.

Нині громада Полтави хоче надати могилі письменника первісного вигляду. Як розповів мистецтвознавець Сергій Козлов, у Свято-Успенському соборі понад 5 років зберігається освячений хрест, який мають намір встановити на могилу.
«Хотіли його поставити цього року. Однак виникли певні труднощі з дозволами. За два – три роки зберемо кошти громадою, і хочемо виготовити верхівку з граніту та встановити на неї хрест, щоб могила набула такого вигляду, як була у часи поховання митця. Єдине, що потрібно, отримати від місцевої влади дозволи», – сказав Сергій Козлов.

Вшанувати класика прийшли представники обласної та міської влади, громадськість, школярі та студенти, духівництво. Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП Федір відслужив панахиду. Присутні поклали квіти до могили.

«Шановні містяни та гості. Сьогодні нас тут зібрав найвідоміший полтавець Іван Котляревський. Насамперед, Івана Петровича ми знаємо як того, хто заснував українську літературну мову. Але він був і істориком, і етнографом, і військовим, і композитором. Але найбільше любив Україну та нашу мову, і не мислив себе без Полтавщини. І нехай ті зерна, що посіяв Іван Котляревський зростатимуть у наших прийдешніх поколіннях», - сказав т.в.о голови облдержадміністрації Олег Пругло.

Продовжили відзначення ювілею біля пам’ятника Івану Петровичу Котляревському. Тут відтворили атмосферу 1903 року, коли  в Полтаві відкрили пам’ятник видатному письменнику. Біля монумента можна було побачити театралізованих героїв часів Котляревського та звучали українські пісні.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео