з нагоди 250-річчя Івана Котляревського в Полтаві презентували ювілейну марку

з нагоди 250-річчя Івана Котляревського в Полтаві презентували ювілейну марку
56567 ПЕРЕГЛЯДІВ

У музеї-садибі Івана Котляревського, що на Івановій горі в Полтаві, з нагоди ювілею письменника актори відтворили епоху ХVIII століття. Почесних гостей на садибі письменника зустрічали одразу три Котляревських – малий, юний та дорослий.

Грати досвідченого письменника випала честь Сергію Озерянку, актору Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театрі імені М.В. Гоголя. Це вже 50-те його перевтілення в Івана Петровича.

«Я певен, що зовні не дуже схожий на Котляревського, але режисер театру вважає по-іншому, тож основоположника української літератури граю я, – усміхається актор. – Важко сказати, яким він був. 250 років минуло. Але я уявляю Котляревського розумною, поміркованою людиною, яка говорила зважено, спокійно, літературно. Тому моя місія – донести до глядача правильну українську мову, нагадати, що вона у нас колискова, маємо нею пишатися».

Після коротких інсценізацій-замальовок із життя Котляревського та полтавців тієї епохи, гостей запросили до музею. Там відбулася традиційна акція, на яку філателісти України і світу чекали 50 років.

«Я тримаю в руках артефакт, який із трепетом будуть зберігати філателісти всього світу – унікальну поштову марку зі штемпелем спецпогашення на честь 250-річчя Івана Котляревського, – зазначив доцент кафедри Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Гліб Кудряшов. – Сподіваюся, що вона буде такою ж популярною, як її попередниця 50 років тому».

Дизайн марки розробили працівники Полтавського літературно-меморіального музею Івана Котляревського й передали в Полтавську дирекцію Укрпошти. На марці – відомий портрет класика літератури, а на конверті – малюнок Тараса Григоровича Шевченка, завдяки якому й вдалося відтворити саму садибу Котляревського.

Спецпогашення доручили секретарю Полтавської міської ради Олександру Шамоті, директору Полтавського літературно-меморіального музею Івана Котляревського Руслану Яременку, директору Полтавської дирекції акціонерного товариства «Укрпошта» Андрію Рижову та голові Полтавської спілки філателістів Михайлу Мелліну. Вони в чотири руки поставили штемпель «Полтавщина – край любові» на чотирьох конвертах із ювілейною маркою, а потім поставили підписи на них.

«Ювілейна марка на честь 250-річчя Івана Котляревського вийшла тиражем понад 3 тисячі екземплярів, тому всі охочі можуть нею користуватися для відправлень у межах України. Погашені конверти з підписами будуть передані до фондів Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Музею зв’язку України, Полтавського літературно-меморіального музею Івана Котляревського, – розповів директор Полтавської дирекції акціонерного товариства «Укрпошта» Андрій Рижов. – За цей рік у Полтаві вже відбулося 4 спецпогашення марок».

На святі охочі могли придбати нові марки та ювілейні листівки. Філателісти вишикувалися в чергу, щоб поповнити свою колекцію черговим раритетом.

Також на Соборному майдані організували концерт. До кінця дня біля садиби вируватиме «мініярмарок». Так відвідувачі назвали захід Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації – street fest «Кращі товари Полтавщини». З нагоди ювілею Котляревського до Полтави з’їхалися товаровиробники крафтової продукції з Полтавської та сусідніх областей почастувати своїми галушками, сирами, шоколадом, зефіром, прянощами. Також на фестивалі представлені унікальні вироби майстрів народних промислів і продукція ОТГ Полтавщини.

Для відвідувачів облаштували яскраві фотозони.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео