ПІД ЗНАКОМ ТОНІ ПАЛМЕРА

ПІД ЗНАКОМ ТОНІ ПАЛМЕРА
142565 ПЕРЕГЛЯДІВ

День 2 жовтня в Луцьку виявився на диво щедрим і на сонячне тепло, і на події, в яких брав участь почесний гість XVI музичного фестивалю “Стравінський та Україна”, видатний британський режиссер-документаліст і мистецтвознавець, почесний професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Тоні Палмер. Спочатку це була його публічна лекціяIn the beginning was the Word… It’s use and abuse today”, де – на прикладах творів трьох авторів – білоруської письменниці, Нобелівської лауреатки, уродженки України Світлани Алексієвич (“Останні свідки:  Соло для дитячого голосу”), ще одного уродженця України, поляка за походженням і водночас класика англійської й узагалі англомовної літератури Джозефа Конрада (“Молодість”) та загиблого в Першій світовій війні, англійського поета Вільфреда Оуена (“Гімн приреченій молоді”)  було розкрито цілу низку актуальних проблем літературної творчості – зокрема, про роль, значення й ціну художнього та публіцистичного слова у контексті воєнної тематики (модератором заходу була деканеса факультету іноземної філології, кандидатка філологічних наук, доцентка Оксана Рогач). Упродовж лекції впадала у вічі виняткова ерудиція містера Палмера, його глибока обізнаність у питаннях історії світової літератури та психології художньої творчості.

Того ж дня у Волинському краєзнавчому музеї художній керівник фестивалю “Стравінський та Україна” Василь Ворон та директор музею Оксана Важатко відкрили виставку. виставку “Відлуння «великого ритму»”. Зі спогадами про зародження і розвиток біг-бітового руху в мистецькому житті Волині виступили згаданий уже Василь Ворон, кандидатка історичних наук, доцентка Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Мар’яна Миць, удова керівника ансамблю “Спектр” (а згодом доцента Лесиного вишу) Ігоря Мірошниченка Наталія Никифорова. Звучали знакові імена учасників цього руху Василя Ворона, Володимира Коструби, Зінаїди Бєлової, В’ячеслава Куркіна, Юрія Вегери, Ігоря Корнілевича, Леоніда Фарбера, Анатолія Кондратюка, Ігоря Мірошниченка, Олексія Левченка та ін., а провідна наукова співробітниця відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею Яна Лис провела для присутніх екскурсію експозицією, яка ніби повертає в ту унікальну атмосферу (тогочасні афіші Волинської філармонії, світлини, присвячені популярним у краї ансамблям, радіо- і звуковідтворювальна апаратура 60-х, сценічний одяг соліста ВІА “Світязь”, а нині Героя України, народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Василя Зінкевича і, зрозуміло, плакат из зображенням натхненників біг-бітового руху – неповторних і незрівнянних “The Beatles” тощо). На відкритті були присутні гості з-за кордону – кінорежисер і мистецтвознавець Тоні Палмер та письменниця з Австралії, членкиня Національної спілки письменників України Леся Богуславець (псевдонім Олександри Ткач).

Концертну программу, яку також вів Василь Ворон, розпочали учасники гурту “Бумеранг” – Богдан Гембік (гітара), Евгеніо Маласпіна (бас-гітара) та Євгенія Нікішина (фортепіано), порадувавши слухачів ритмами 60-х. Пан Богдан, котрий є не лише блискучим музикантом, а й неперевершеним майстром у виготовленні музичних інструментів (тут же таки демонструвалися гітари його роботи), розповів про щойно згадану царину своєї праці, зворушливо мовлячи про виготовлені ним гітари, ніби про людей.

Неодноразово згаданий у цьому матеріалі Тоні Палмер виклав своє бачення рок- і поп-музики, назвавши рок революційною музикою (перекладав доцент СНУ Олександр Бєляков).

Молодий, але надзвичайно талановитий музикант-лучанин, студент Вищої школи музики і театру у Ганновері (Нижня Саксонія, ФРН) Павло Тітяєв зачарував присутніх звуками свого тромбона (партію фортепіано виконувала Валентина Зубчик). З цього приводу чимало вдячних слів пролунало на адресу його батька і наставника Андрія Борисовича Тітяєва – відомого педагога та джазового музиканта, заступника директора Волинської обласної філармонії.

До сліз зворушила лауреатка всеукраїнських та міжнародних конкурсів Галина Конах, виконавши у власному супроводі на фортепіано славнозвісну “Dziwny jest ten świat” – “крик душі” легендарного Чеслава Нємена, – та українську народну пісню “Ой ти, жайворонку”. Доцент Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Олександр Бєляков поділився спогадами про студентську дружбу зі славетним майстром співаної поезії Віктором Морозовим. У контексті розмови про цей жанр прозвучали відеозаписи виступів Віктора Морозова та незабутнього Василя Жданкіна. Чимало теплих слів прозвучало й на адресу народного артиста України Валерія Маренича.

3 жовтня в РЦ “Промінь” у Луцьку − прем’єра нового фільму Тоні Палмера “The Space Movie” (“Космічне кіно”), створений до 50-річчя від дня, коли людина вперше ступила на поверхню Місяця. Кінострічка демонструватиметься англійською мовою з україномовним дубляжем. Переклад фільму на українську мову здійснено кафедрою прикладної лінгвістики факультету іноземної філології СНУ імені Лесі Українки. Початок о 12.00.

 

Ігор БЕРЕСТЮК

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео