КРУГЛИЙ СТІЛ В УНІВЕРСИТЕТСЬКОМУ МУЗЕЇ ЛЕСІ УКРАЇНКИ: НАЗРІЛА ПОТРЕБА СТВОРИТИ ФІЛЬМ ПРО ПОЕТЕСУ

КРУГЛИЙ СТІЛ В УНІВЕРСИТЕТСЬКОМУ МУЗЕЇ ЛЕСІ УКРАЇНКИ: НАЗРІЛА ПОТРЕБА СТВОРИТИ ФІЛЬМ ПРО ПОЕТЕСУ
113681 ПЕРЕГЛЯДІВ

25 лютого 2021 року виповниться 150 літ від дня народження великої української поетеси, драматургині, громадської діячки, будительки національного духу Лесі Українки. І хоч на календарі ще 2019-й, у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки не забувають відомої української примовки: “Готуй сани улітку, а воза взимку”. Підготовка до ювілею Патронеси університету вже розпочалася, що й підтвердив круглий стіл, який відбувся 4 жовтня у Музеї Лесі Українки СНУ в рамках ХVI музичного фестивалю “Стравінський та Україна”.

Приводом для цього став візит видатного режисера театру, кіно й телебачення з Великої Британії, почесного гостя ХVI музичного фестивалю “Стравінський та Україна”, почесного професора Лесиного вишу, особистого друга Джона Леннона та Ігоря Стравінського містера Тоні Палмера. Перед початком круглого столу завідувачка Музею Лесі Українки, кандидатка філологічних наук Тетяна Данилюк-Терещук ознайомила поважного гостя з експозицією, окресливши основні віхи життя Поетеси та розповівши її родовід, літературно-мистецьке середовище в якому перебувала Лариса Петрівна, фольклорні джерела її творчості. Перекладацьку допомогу під час екскурсії та впродовж круглого столу здійснювали проректорка з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами, кандидатка філологічних наук, доцентка Анна Данильчук та старша викладачка кафедри прикладної лінгвістики Наталія Волошинович.

Засідання круглого столу відкрив ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, професор Ігор Коцан. Він розповів про творчість почесного професора СНУ Тоні Палмера, про його діяльність як режисера (зазвичай митця називають документалістом, але в його доробку є й художні фільми) та кінокритика, про знакові роботи містера  Палмера – такі, наприклад, як “Одного разу на кордоні…“ (про Ігоря Стравінського), “Бітлз та Друга світова війна” тощо. Торкнувшись теми підготовки до 150-річного ювілею Патронеси університету, Ігор Ярославович наголосив на потребі зняти фільм про Лесю Українку, і висловив сподівання, що режисером цього фільму буде Тоні Палмер. У відповідь містер Палмер сердечно подякував організаторам круглого столу за можливість ознайомитися з з експонатами музею, за цікаву розповідь про Поетесу (не пошкодувавши при цьому щирих компліментів пані Тетяні). Що ж до перспектив появи кінострічки, митець висловив бажання детально вивчити максимум матеріалів зі згаданої, прочитати твори Лесі Українки, можливо, й переглянути вистави за її драмами). На прикладі власної роботи над фільмами про Ріхарда Вагнера та Дмитра Шостаковича Тоні Палмер показав, наскільки важливо, щоб режисер був “у матеріалі”. Отже, потрібні спільні зусилля науковців, перекладачів, щоб інформація про життя і творчість Лесі Українки, її поетичний, прозовий, драматургічний, врешті, епістолярний доробок став йому доступним.

У розмові взяли участь також художній керівник фестивалю “Стравінський та Україна” Василь Ворон, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української літератури Олена Маланій, докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури, поетеса Марія Моклиця, кандидат філологічних наук, доцент цієї ж кафедри, вчений секретар Науково-дослідного інституту Лесі Українки Сергій Романов, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри історії та культури української мови Тетяна Тарасюк та ін.

 

 

Ігор БЕРЕСТЮК

Світлини Інни МОГІЛЕВСЬКОЇ

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео