На Полтавщині стартувала Школа сільського зеленого туризму

На Полтавщині стартувала Школа сільського зеленого туризму
257742 ПЕРЕГЛЯДІВ

Успішні практики Полтавщини, Києва, Польщі та Литви ділились досвідом, як   відродити село завдяки зеленому туризму.

В обласному центрі для власників зелених садиб, представників ОТГ та державних службовців із районів організували Школу сільського зеленого туризму. Три дні учасники заходу обмінюватимуться досвідом, знайомитимуться з роботою садиб сільського зеленого туризму «Кантрі хауз» та «Кучерява хата». Як розвивався та нині діє  зелений туризм у Польщі та Литві розповідатимуть іноземні колеги.

«Це унікальний проєкт. Його впроваджуємо  вперше в Україні. Залучаємо іноземних партнерів, з якими  надалі  плануємо спільно реалізувати кілька цікавих ініціатив для розвитку туризму на Полтавщині. Мета заходу – підвищення кваліфікації людей, які безпосередньо займаються сільським зеленим туризмом», – розповіла начальник відділу туризму і розвитку музейної справи  Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Лілія Федорченко.

Організатори школи – Департамент культури і туризму облдержадміністрації, Полтавський обласний Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій і  садиба зеленого туризму  «Country House».

«Розвиток туризму – це економічний зиск для розвитку Полтавщини. Чим більше буде створено малих та середніх підприємств у галузі туризму, тим краще розвиватиметься економіка, змінюватиметься й інфраструктура сільських населених пунктів.  Головне, що в нас багата культурна спадщина, різноманітна природна рекреаційна зона. Тож кожен із нас буде неповторним.  Із нашими полтавськими брендами ми завжди будемо різними та цікавими. Головне – вдало вести свій бізнес та залучати якомога більше туристів. Найголовніший бренд Полтавщини – гостинність», – сказала директор  Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко.

«Центр підвищення кваліфікації досить стрімко розвивається. Ми прагнемо до нових технологій. Як приклад, сьогодні маємо зв'язок з Польщею, Києвом та Литвою. Щотижня проводимо чимало освітніх заходів», – додала директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств Наталія Осипенко.

Для прикладу учасникам Школи садибу «Country House» обрали не випадково, адже саме в селі Чечелеве Кременчуцького району 19  років працює зелена садиба. Її засновники об’їздили пів Європи, аби постійно удосконалювати свою роботу.

 «Десь трохи було прикро за нашу Полтавщину, адже наш край багатший за Польщу та Литву. Але як у них все організовано. І ми вирішили доєднатися до цієї Школи. Адже наша спільна ідея – зробити в нас краще. Показати, чим ми багаті. Нині гостро стоїть питання самозайнятості на селі. Кожен має певні мрії, але не знає як їх реалізувати. І цей унікальний проєкт спрямований на те, щоб люди, які люблять свій край, змогли зробити щось корисне та цікаве. А ще пропагувати нашу Полтавщину. І ця Школа стане тим інструментом, який допоможе цього досягти», – сказала представниця садиби зеленого туризму «Country House» Наталія Шацкіх.

 Своїми  секретами успіху ведення  зеленого туризму під час  семінару ділились, зокрема, литовці та поляки.

«Зелений туризм у нашій країні започаткували в 1997 році. Спочатку це була приватна ініціатива. Тоді ми ще не знали, що це за напрямок діяльності й як робити цей бізнес. У нас створили асоціацію сільського туризму. Ще тоді ми почали розуміти, що цей бізнес буде альтернативою сільським підприємствам. Це нові робочі місця і розвиток сільських територій», – розповіла заступник мера Алітуського району (Литва) Даля Китавичене.

У межах заходу Департамент культури і туризму облдержадміністрації, Полтавський обласний Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій підписали Меморандум про співпрацю.

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео