У Полтаві відзначають День пам’яті преподобного Паїсія Величковського

У Полтаві відзначають День пам’яті преподобного Паїсія Величковського
35040 ПЕРЕГЛЯДІВ

День пам’яті преподобного Паїсія Величковського цього року відбувається за участю Предстоятеля ПЦУ Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

27 листопада вранці він освятив пам’ятну дошку, яка присвячена історії Свято-Успенського кафедрального собору Полтави. Її розмістили на стіні храму, у ньому ж митрополит очолив святкову літургію, присвячену преподобному Паїсію Величковському.

Цей православний старець жив у XVIII столітті. Його служіння відбувалося в Україні, на Афоні, у Молдові.

«Він виховувався у Полтаві, його батько був предстоятелем цього прекрасного Собору, який був зруйнований, а тепер став із руїн, – розповів під час літургії митрополит Епіфаній. – Паїсій був зразковим монахом. Він відновив той інститут, який був втрачений – інститут старчества, тобто духовного наставництва старших ченців, які викорінили зі свого життя гріх. Він є світочем нашої Православної церкви».

Пам'ять про Паїсія Величковского на рідній землі почали відроджувати нещодавно – на початку нинішнього століття. Про це згадує одна із найактивніших парафіянок громади Свято-Успенського кафедрального собору Наталія Гранчак.

«Багато наших парафіян, мабуть, уже і не згадують – як це було колись без пам’яті про Паїсія, – говорить пані Наталія. – У храмі є ікона святого  з часточкою його мощів. До речі, цього року архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір знайшов в архіві в Києві нікому до того невідомий лист Паїсія Величковського. Він вже опублікований».

До приїзду митрополита громада готувалася заздалегідь. Про це розповіла заступник голови громади Свято-Успенського кафедрального собору Анастасія Рубан.

«Трохи підновили собор іконами Божої матінки,– говорить пані Анастасія,–  Кожного листопада ми відзначаємо День Паїісія Величковского. Він наш покровитель. Треба мені щось, я звертаюсь до нього із молитвою – допоможи мені у цьому немічному світі. Дивлюсь, мені Бог допомагає».

15 грудня виповниться рік, як на Об'єднавчому соборі в Софійському соборі Епіфанія обрали митрополитом Київським і Всієї України, першим главою Православної церкви України. За цей час він здійснив близько 85 різноманітних візитів. Цієї осені Полтавщину відвідав удруге. Його супроводжують архієпископи з багатьох регіонів України.

«Цього року ми запросили близько 10 таких осіб.– говорить Наталія Гранчак. – Ми завжди намагаємося запрошувати гостей з інших єпархій, областей, щоб вони могли знайомитися з історією Полтави, нашого собору і житієм Паїсія Величковського. Багато з них приїздять не один раз. Вони знають уже добре наш собор, наших парафіян».

Після завершення Божественної літургії у Свято -Успенському соборі Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній вручив полтавцям Благословенні грамоти.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео