Виставка «Вітряки в графічних роботах студентів КНУБА».

Виставка  «Вітряки в графічних роботах студентів КНУБА».
22734 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Виставка

«Вітряки в графічних роботах студентів КНУБА»

(в межах проекту «Земні крила України»)

5 – 29 лютого 2020 р.

 

Місце проведення: І поверх будинку Центру Української Культури та Мистецтва (м. Київ, вул. Хорива, 19-В, тел. (044) 425-12-64, (044) 425-12-66).

Організатори: Київський національний університет будівництва і архітектури, Центр Української Культури та Мистецтва.

За сприяння та участі кафедри містобудування архітектурного факультету КНУБА.

В експозиції представлені роботи з фондів кафедри містобудування архітектурного факультету КНУБА, створені в 2018 – 2019 рр. Тему значення пам’яток архітектури розкривають роботи викладачів та студентів 1 курсу, присвячені вітчизняним вітрякам. Завдяки кресленням та рисункам студентів перед сучасним глядачем постають вражаюче раціональні та естетично виразні інженерні твори талановитих народних майстрів.

Значна частина експозиції складається з аксонометричних розрізів вітряків. Це засіб ознайомити пересічних глядачів з конструкціями мукомельних «машин», які зараз недоступні для безпосереднього огляду. Експозиція виставки акцентує увагу на особливостях будівельних конструкцій і архітектурних формах вітряків, які мають глибоке коріння та близькі до традиційного замкового і сакрального дерев’яного будівництва. На виставці представлені основні типи вітряків, що зберігаються в київському Музеї.

Виставка включає роботи студентів: Максима Білостоцького, Катерини  Волох,  Олександра Галіпчака, Данила Гультяєва, Вікторії  Лошак, Валерія Майєра, Миколи Ніколаєва, Георгія  Парфенюка,  Софії Паясь, Єгора Плюща, Кирила Провоторова, Катерини Рашківської, Василя  Трохименка,  Назара Шахрая,  Дениса  Шелеста, Сергія Юзькова та викладачів Г.А. Носенко, М.А.Ларіонової.

Графічні роботи виконані на основі історико-етнографічних, архітектурно-конструкторських розвідок, на базі оригінальних архівних документів Національного музею народної архітектури і побуту України. Архівні матеріали – один із видів збереження культурного спадку країни, а ознайомлення з ними – важливий етап духовного розвитку молодих громадян і фахівців України. Ці важливі архівні документи, розроблені під час створення Музею, жодного разу не оприлюднювались з часу його заснування.

Студентські твори виконані в класичній архітектурній техніці відмивки, викладачі застосували в своїх роботах як традиційні, так і сучасні техніки та матеріали. Архітектурна графіка виконана в техніці відмивки, яка передбачає реалістичну передачу об’єму та простору будівлі на основі вивчення закономірностей їх світло-тінового моделювання. Матеріалами для неї слугують китайська туш (суха фарба для каліграфії та малювання, що застосовується в Китаї з ХІ ст.), пензлі та папір.

Таким чином, в цих роботах, дивовижно поєднались складові «чотирьох коштовностей кабінету» древнього Китаю, які були символами освіченої людини (матеріали графіки), надбання західного світу (технічні прообрази вітряків з Нідерландів та Німеччини) та безмежні українські степи, на яких привільно панували вітряки.

Автори проекту: Ганна Носенко (КНУБА), Маряна Ларіонова (КНУБА).

Куратори проекту: Ганна Носенко (КНУБА), Мар’яна Ларіонова (КНУБА), студенти І курсу кафедри містобудування архітектурного факультету КНУБА Микола Ніколаєв, Георгій Парфенюк, Валерій Майєр.

Ласкаво просимо!

 

 

Час роботи виставкових залів:
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00; Сб. – Нд. – 10:00 – 18:00.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по

е-mail: olga.muz@dolesko.com

 

Будь-яка публікація матеріалів виставки передбачає посилання на авторів використаних робіт та джерело інформації про них.

Теги: виставка,живопис,картини
Мої відео