КІНО НА КОЛЕСАХ: КОРОТКА ІСТОРІЯ ДРАЙВ-ІНІВ, ЯКІ ЗНОВУ В МОДІ

КІНО НА КОЛЕСАХ: КОРОТКА ІСТОРІЯ ДРАЙВ-ІНІВ, ЯКІ ЗНОВУ В МОДІ
187714 ПЕРЕГЛЯДІВ

Драйв-ін - феномен, що зародився в США в 1930-х і досяг піку успіху в 1950-ті, в цьому році набув нового значення: тепер це єдина легальна можливість вибратися на кіносеанс з дому. Як виникли автокінотеатр і чому це стало культовим явищем?

Бізнесмен з Нью-Джерсі Річард Холлінгсхед - молодший придумав драйв-іни в самий розпал Великої депресії. Він вважав, що американці навіть під час економічної кризи не відмовляться від трьох найважливіших для себе речей: їжі, машин і кіно. І просто об'єднав їх, відкривши перший драйв-ін на 400 машин в місті Камден в рідному штаті.

Перший показ відбувся 6 червня 1933 року, і сьогодні 6 червня вважається Національним днем ​​драйв-іну в США. Квиток коштував 25 центів, на в'їзді пропонували купити пиво і снеки. Показували британську комедію «Бережіться дружини».

Зв'язок з їжею виявиться основою для подальшого існування драйв-інів в Америці, тому що більшість з них заробляли не на кіно, а на їжі. Деякі власники існуючих сьогодні драйв-інів навіть жартують, що вони не власники кінотеатрів, а ресторатори, що показують відвідувачам кіно, поки ті їдять.

Однак перший час драйв-іни не користувася успіхом. Машин в США було не так багато, а вимушена економія бензину під час Другої світової війни не сприяла тому, щоб люди могли дозволити собі поїздки в автокінотеатр.

До того ж Холлінгсхед запатентував драйв-ін. Вірніше, він запатентував придумані ним спеціальне розташування машин і розміщення їх на терасах з невеликим підйомом, щоб одні автомобілі не загороджували вид іншим. Якийсь час він продавав ліцензії, але, коли з одним з неплатників відрахувань справа дійшла до суду, патент Холлінгсхеда анулювали. Причина - він не містив ніяких дійсних винаходів. Це сталося в 1950 році.

У 1950-ті роки земля ще коштує дешево, жителі країни масово тікають з міст в активно забудовувальні приміські зони, для життя в яких був необхідний автомобіль.Так що в 1951 році в США було вже близько тисячі драйв-інів. До кінця 1950-х їх буде, за різними підрахунками, від п'яти до шести тисяч. Це більше, ніж кількість звичайних кінотеатрів в країні на той час.

Драйв-ін рекламувався як сімейна розвага. Для цього не потрібно було спеціально готуватися і навіть вбиратися: приїжджай хоч в сукні, хоч в піжамі і без взуття. Про неформальний дух автокінотеатрів згадують усі, хто був причетний до них в їх золоту еру.

Більш того, драйв-іни стали для передмість місцями соціалізації, а цінність приватності і свободи поведінки під час перегляду виявилася істотно вищою. В машинах розмовляли, їли, курили і при цьому не заважали сусідам, що було неможливо в звичайному кінозалі. У підсумку ця приватність і стала проблемою драйв-інів в очах громадськості.

Ще в 1947 році преподобний Вірджіл Ліллі з округу Монтгомері, штат Меріленд, затаврував місцевий драйв-ін під назвою «Пристрасть Сідні» як місце, що надає деморалізуючий вплив на жителів і сприяє безладним статевим зв'язкам.

З одинадцятої вечора в окрузі встановили комендантську годину. Ймовірно, це був перший випадок, коли драйв-іни прямо звинуватили: їх приватність сприяє тому, що глядачі дозволяють собі куди більше, ніж в звичайних кінозалах.

Багато драйв-інів встановлювали свої афіші уздовж шосе, але далеко не всі вказували там назви фільмів.

Драйв-іни перетворилися в місця для побачень, особливо підлітків. Тому, що ця глядацька категорія відкрила для себе драйв-ін, сприяв не тільки його неформальний характер, а й те, які фільми там показували.

Автокінотеатр, якими володіли переважно незалежні оператори, вважалися кінотеатрами з низьким статусом, незважаючи на боротьбу за глядача середнього класу. Тому отримати новий фільм на тих же правах, що й мережевий кінотеатр великої голлівудської студії, було або неможливо, або невигідно.

Так що більшість драйв-інів не крутили нові фільми, що вийшли в прокат нещодавно. Вони стали ідеальним місцем для маленьких студій, які випускали дешеве жанрове кіно.

Заснована в 1954 році студія American International Pictures (AIP) майже одразу зрозуміла, що існує величезний тінейджерский ринок, фільми для якого ніхто не знімає. AIP, напевно, найбільше відповідальна за те, що афіші драйв-інів заполонили назви на кшталт «Вражаюча жінка-монстр», «Щоденники нареченої-старшокласниці», «Я був підлітком-перевертнем» і «Навала людей з літаючих тарілок».

З середини 1950-х істотну частину репертуару драйв-інів становило жанрове кіно, що тримався подалі від голлівудського мейнстріму. Заїхавши в драйв-ін в якомусь 1972 році, замість «Хрещеного батька», який йшов в звичайних кінотеатрах, ви, швидше за все, потрапили б на подвійний сеанс картин з назвами типу «Диявол на колесах» і «Я п'ю твою кров» .

Сьогодні в Сполучених Штатах близько 400 драйв-інів, причому в останні 15 років цей вид кінотеатрів переживає невеликий ренесанс. Стаціонарні автокінотеатри знову почали розглядатися як сімейні місця, куди глядачі стали приїжджати вже з ностальгічних міркувань. А їх власники - часто справжні ентузіасти драйв-ін-руху, переконані, що це невід'ємна частина американського способу життя, яку важливо зберегти.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео