Як відзначатимуть ювілейні 150 років з дня народження Лесі Українки

Як відзначатимуть ювілейні 150 років з дня народження Лесі Українки
14568 ПЕРЕГЛЯДІВ

Президент України Володимир Зеленський нещодавно опублікував наказ, в якому поступово на державному рівні розкриватиме культурні події на 150-річчя з дня народження великої української поетеси – Лесі Українки.

Кожного року різні джерела розповідають нам все більше фактів про цю постать:

·      На честь Лесі Українки назвали астероїд та зберегли записи, де можна почути голос дівчини;

·      Колір очей останніх років в Лесі змінився з сірого на блакитний, про це розповіла її мати Олена Пчілка;

·      Українка запатентувала два слова «промінь» та «напровесні»;

·      В честь минулого ювілею Google створив анімаційний логотип у пошуковій системі  за темою «Лісова пісня»;

Також фанати української поетеси очікують вихід у світ дві книги про життя дівчини «Залізна вода» та «Леся - Мандрівний клубочок».

Наразі відомі наступні заходи та події, які відбуватимуться 25 лютого:

·      Святкування виходу 14-томного видання та презентація в Художньому проєкті Українського дому, де відбуватимуться різні обговорення та перформанси. Відвідування в день ювілею лише за спеціальними перепустками, а з 26 лютого по 8 березня вхід буде вільний;

·      Розробка лімітованих логотипів, ініціалів, візуалу та дизайн української поетеси, де кожен зможе змінити стиль на своєму профілі, а також змінити рамки на фейсбуці та навіть приміряти маску в інстаграм;

·      Виконання низки реставраційних робіт у будинках Косачів та меморіального музею Українки у Новоград-Волинському;

·      Фінансування різних проєктів та інтерактивних форматів у вигляді коміксів та графічних романів;

У Штатах українські діячі також відзначатимуть цей ювілей, де відбудеться привітання з днем народження в Нью-Йорку та театральна програма в Лос-Анджелес, яка відбудеться 28 лютого.

Такі культурні заходи оживляють сучасну молодь та закликають пам’ятати історію української літератури, а також спонукають до популяризації діаспори в інших країнах.

В честь Лесі Українки американська компанія у 2016 році створила гру на мотивах твору «Лісова пісня» під назвою Forest Song, де розробники відвідали Волинь та можливість грати за Лукаша – головного героя, який після смерті власного батька їде жити в ліс з мамою, де він і зустрічається з різними надприродними явищами та бере уроки у свого дядька, аби не порушувати лісовий баланс.

Також Український культурний фонд підтримав ідею та мають випустити фільм про Лесю Українку, короткий ролик якого ще показали у 2019 році. Найголовнішим моментом у фільмі буде показ тієї самої сцени, де дівчина доглядала за своїм коханим Сергієм Мержинським, який не кохав її.  Події в трейлері відбулися в Голосіївському парку.

Леся Українка у своїх творах найчастіше охоплює тему патріотизму та проблем рідної землі, кохання та різні наслідки цієї хвороби, про українізацію та популяризацію української мови. Боротьба за власне щастя, життя та справедливість був пріоритетом української поетеси.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео