Івент-індустрія на карантині: інтерв'ю з ведучою Вікторією Шац

 Івент-індустрія на карантині: інтерв'ю з ведучою Вікторією Шац
13561 ПЕРЕГЛЯДІВ

Карантин через поширення COVID-19 вніс свої корективи в івент-індустрію. Перші тижні ізоляції кожен з ведучих свят переосмислив по-своєму. Хтось відразу почав опановувати нову професію та відкривати нові можливості. Хтось і досі сидить на м'якенькому дивані з філіжанкою кави та чекає, коли ж можна буде з легкість заряджатися емоціями свята. Досвідчені ведучі з чималим досвідом за плечима зуміли знайти нові формати заробітку або вдало вдосконалити набуті професійні знання.
Ведуча Вікторія Шац розповіла про свій досвід на карантині та власну історію. Як хобі переросло в повноцінну роботу, що змінилося в івент-індустрії в період карантинних обмежень, і чому хотіла перекваліфікуватися в коронакризу, читайте в нашому матеріалі.

Драйвовість, талановитість, ніжність ведучої Вікторії відома жителям, як рідного містечка, так і всієї України. Її пригадують сімейні пари, перелистуючи фотоальбом з весільними фото, а молодь хоче бути такою ж енергійною, як ця дівчина.
Ведуча свят - так називається її професія. В івент-індустрії Вікторія Шац 6 років. А свій перший досвід у форматі корпоративу опанувала ще в школі, проводячи "Вечір зустрічі з випускниками". За словами Вікторії, зацікавити гостей на святі було легко, адже вже "спробувала смак" професії тамади, яку неодноразово зустрічала на українських традиційних весіллях. Вікторія мала талант бути ведучою, а інші — очі, щоб розгледіти його та дати поштовх розвитку цілої історії. Так, вже під час "Зустрічі з випускниками" її запропонували бути ведучою на святі Дня Народження. Згодом 15-річною дівчиною її вдалося втримати увагу 100 гостей на весіллі рідного брата. І понеслося.
За освітою Вікторія Шац, ви будете здивовані, юрист. Це в багатьох речах її підтримує.
"Базові знання допомагають у підписанні договору з замовниками, юрист повинен вміти гарно говорити, тому тут теж плюс", - стверджує ведуча Вікторія.
Поєднуючи навчання в коледжі та університеті, вона проводила свята та отримувала задоволення й в принципі непоганий заробіток. Тож мовиться, хобі переросло в основну роботу.
Сьогодні івент-індустрія набирає широких обертів на професійному рівні.
Вчитися сучасних тенденцій можна на різноманітних тренінгах та проєктах. Так, Вікторія Шац розповідає, що спершу це був приклад інших ведучих. А зараз є маса можливостей розвиватися в професії ведучої. Серед масштабних зіркових майстер-класів варто відзначити "Чому жінки ведуть" Юлія Крауз та школа ведучих Володимира Такудіса. Однак, ведучій особливих свят замало знати інтерактиви чи розваги для гостей, важливо вміти робити для себе рекламу. Сфера маркетингу чи не найперша сходинка для просування іміджу ведучої.
Наразі карантин через COVID-19 посприяв переглянути певні корективи в івент-індустрії. Майстер-класи, тренінги, курси кваліфікації відійшли в формат онлайн-навчання. Ведучі свят в Україні почали перекваліфіковуватися та шукати інтерактиви під час коронакризи. Ведуча Вікторія говорить, що думки почати працювати в дома дистанційно були. Проте, маючи хороші навички та досвід за плечима, не залишила улюблену справу через кризу івент-сфери в умовах COVID- 19.
" Останнє свято я провела 14 березня 2020 року (карантин ввели вже 12 березня). Мабуть, тоді ще люди несерйозно поставилися до ізоляції. Але вже за два-три тижні було зрозуміло, що до літа роботи з людьми не буде. Проте, карантин дав нам час побути з рідними, почати робити те, на що завжди не вистачає часу: продовжувати вчитися і вдосконалюватися, щоб в сезон проведення свят ввірватися ще більш підготовленою", - захоплено розповідає ведуча Вікторія.
Цьогоріч через карантин більшість свят перенесли на пізніше. Вікторія стверджує, що якщо не вдалося святкувати 30-річчя, будемо відриватися в 31 рік. А весільні пари просто перенесли свою дату святкування на 2021 рік. Вже багато заброньованих дат і багато бронюється.
З цікавих деталей святкування на карантині варто відзначити сіль та цукор в стіках. Або святкування в масках та з відповідною відстанню одне від одного. Вікторія ж зазначає, що в принципі свята в COVID-19 нічим не відрізняються від звичних.
" Хіба що тим, коли людина чхнула, всі насторожено на неї дивилися, а потім починали жартувати про коронавірус. А ще, дуже часто ми з замовниками дарували гостям призи/подарунки з натяком на карантин: маски, антисептики, мило", - розповідає ведуча Вікторія Шац.

Українське весілля для ведучих нічим не відрізняється від звичайного свята. Просто замість глядачів в залі — ведуча/ведучий, молодята й 100 гостей. На думку ведучої Вікторії, карантин сприятиме збільшенню свят. Адже святкування постійно потрібно буде переносить. Та й весільні пари зможуть більше часу використати на підготовку до важливого в їхньому житті дня в умовах карантину.
До того ж карантин покращить українські весілля в майбутньому. Молодята не боятимуться проводити тематичні весілля (до прикладу піжама-паті). Ведуча Вікторія впевнена, що знайдуться ті шалені сімейні пари, які готові будуть до нових і класних ідей.
"Тематичні весілля це, взагалі дуже цікаво. Ми вже звикли бачити весілля в стилі Тіфані, казкове весілля, королівське, а от піжама-паті на весілля — це щось нове", - говорить Вікторія.
В майбутньому ведучі особливих свят очікують традиційне святкування за участі 40-60 гостей. Можливо запрошувати на святкування 100 гостей відійде в минуле. Здається парадоксом, що робити на святі, де так мало гостей, всі одне одного знають і встигають швидко поспілкуватися. Але якраз на такому святі всі присутні намагаються максимально долучитися до створення атмосфери святкування.
Вікторія Шац за шість років професійної діяльності у сфері івент-індустрії провела найменше свято за участі 12 гостей з молодятами. За словами ведучої, в умовах карантину, коли було дозволено проведення масових заходів з певною кількістю осіб, гостей на весіллі було 50. Хоча це більш менш стандартна середня цифра людей на святі.
"Але скільки б гостей не було на весіллі чи Дні Народженні — це абсолютно не впливає на атмосферу свята. Адже, часто маленькі заходи з маленькою кількістю гостей — можуть бути шаленішими і яскравішими, а ніж за участі 100 людей", - розповідає ведуча.
На карантині Вікторія хоче продовжувати вдосконалювати свої уміння і знання в івент-сфері. Знайти якусь нову власну фішку та почати займатися спортом регулярно. Адже фізична форма та зовнішній вигляд ведучої важливий аспект в конкурентоспроможності.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео