Подруга розмовляє зі мною й заглядає в телефон: що значить така поведінка людей?

Подруга розмовляє зі мною й заглядає в телефон: що значить така поведінка людей?
63767 ПЕРЕГЛЯДІВ

Доволі часто ми стаємо свідками, коли люди спілкуються одне з одним або відпочивають у компаніях й не випускають з рук телефону постійно перевіряючи соціальні мережі. Така поведінка має термін фабінг, що означає постійно відриватися на телефон при живих розмовах. Дослідник причин людської самотності та автор книги «Самотність. Сила людських стосунків» Вівек Мурті каже, що люди таку поведінку називають багатозадачністю. Він каже, що тепер у людей є можливість одночасно замовити їжу, відповісти на емейл, подивитися фотографію знайомої, розв'язувати проблеми з роботою й поспілкуватися наживо з друзями. За допомогою цього виникає ілюзія того, що ми одним махом можемо бути присутніми всюди й виконувати декілька справ одночасно. Це трохи помилкова думка, бо насправді ми розсіюємо свою увагу на конкретній справі. Виходить, що не залучені повноцінно ні у віртуальний, ні у реальний світ.

Фабінг є однією з головних причин втрати головного компоненту у людських взаємовідносинах. Ще 2015 році у США провели дослідження й виявили, що 46,3% людей спілкуються з людьми й мають партнерів, які постійно їх фаблять. Дослідження дало змогу зрозуміти, що пари, які відволікаються при спілкуванні на телефон мають постійні конфлікти й згодом розходяться. Фабінг, як офіційний термін з’явився у травні 2012 року. Його впровадив Університет Сіднея в Австралії, тоді відбулося засідання куди були запрошені літератори, письменники та науковці, щоб надати термін явищу, коли людина при живому спілкуванні сидить вічно у телефоні. Слово затвердили й випустили цілу маркетингову компанію Stop Phubbing, яка закликала випускати з рук телефон й приділити увагу живому спілкуванню. Історія створення терміну почалася з мельбурнського студента Алекса Хейга, який скаржився на своїх друзів, які під час розмови дивилися в телефон. Алекс вияви вився працівником рекламної компанії, яка готувала видання нового австралійського словника й слово фабінг увійшло туди у 2013 році.

Проєкт Stop Phubbing провів дослідження, яке показало, що 87% підлітків надають перевагу спілкуванню у віртуальному світі, ніж реальним зустрічам. Психологи кажуть, що причина фабінгу є потреба в новизні. Людям, які поєднують віртуальний світ із реальними зустрічами не вистачає нових емоцій та вражень. В Інтернеті ми отримуємо цю нестачу, наприклад отримавши лайк чи коментар під фото. Людям підсвідомо здається, що вони потрібні світові й саме на його пост чекають в Інтернеті. Психологи називають це явища петлею зворотного зв’язку. Перебування одночасно в реальному й віртуальному світі забирає багато енергії й ми вже не спроможні віддатися повністю хоч одній справі. Таким чином спотворюється взаємозв’язок людських стосунків.

Дослідник Ерл Міллер довів, що людина не може сконцентруватися на двох справах одночасно. Наприклад, якщо ми спілкуємося з людиною й дивимося в телефон, то ми чуємо слова, але обробити й проаналізувати не спроможні. Люди, які помічають відволікання на телефон під час розмови з ним не відкриваються й більше не довіряють, а це знижує рівень емпатії. Карантинні умови у світі різко збільшили важливість віртуального зв’язку. Буквально кожен відпочинок так чи інакше перетинатися з віртуальним світом. Психологи пов’язують це з функцією уваги, коли ми перемикаємо свій психологічний стан на те, що нам здається більш важливим. Рекомендуєтьчвіпсихологами розібратися зі своєю тривогою, тому що фабінг – це психологічний хиткий стан та нав’язливе відпрацювання напруги.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео