Магія письма: як виділитися своїм текстом серед конкурентів журналістів

Магія письма: як виділитися своїм текстом серед конкурентів журналістів
54827 ПЕРЕГЛЯДІВ

Пов’язані з текстом можуть бути не тільки журналісти або письменники, а й люди, яким потрібно прорекламувати свій продукт в соціальних мережах або при виступі на майстер-класах. Людям іноді здається, що написана уся правда й текст хороший, але редактори повністю перероблюють, а читачам не заходить інформація узагалі. Все тому, що текст перевантажений непотрібною інформацією.

Не потрібно писати так, щоб читач відчував себе на сторінці вікіпедії. Зазвичай усі тексти починають розшифрування поняття будь-чого. Така звичка пішла ще зі шкільних років, бо раніше ми писали щось на подобі: «Сім’я....Що ж значить для нас сім’я?». Не потрібно писати те, що й так лежить на поверхні й про це можна дізнатися відкривши перше посилання. На вашу думку ви люб’язно хочете розповісти, але людині й так це відомо, тому прочитавши перші рядки вона покине читання. При рекламуванні свого продукту або проєкту не бажано приплітати історичні факти виникнення, які не будуть мотивувати до дії. Наприклад, кликати на майстер-клас гончарства й розказувати про його походження. Ця інформація ніяк не змусить людину кинути справи й прийти на заняття. До того ж, при написанні тексту уникайте звання «капітан Очевидність» й не використовує такі словосполучення, як: «кожен стикався, але не усі впоралися», «усім відомо, що». Якщо ж усім відомо, то немає потреби про це ще раз нагадати у тексті. Такі звороти можуть вбачатися, як маніпуляція на аудиторію.

Не менш важливо при написанні тексту мати план, щоб зберігати єдність тексту. Інколи, коли хочеться дати максимум корисною інформацію виходить вінегрет. Часто, що перша половина речення може не стосуватися другої. Такий метод може застосовуватися при методі потоку свідомості, хоча така література помітно залишається в тіні. Перед тим, як писати якісь твердження або факти потрібно їх перевірити на правдивість й в самому тексті навести аргументацію до своїх слів. Тобто, ваші слова та дані не мають бути пустослівними. Ще однією магією письма є короткі речення, бо вони легше сприймаються читачем. Складнопідрядні речення вживайте рідко, а краще розділяйте на два. Читач повинен не задихатися при прочитанні, а проковтнути фразу на одному диханні.

У свій час Нечуй-Левицький закликав писати, як люди говорять. Й справді стиль письма повинен бути максимально наближеним до простої мови й водночас зберігати граматику. Брошурна мова у 21 столітті має відступати, особливо, коли медіа почали соціалізуватися. Програшним буде текст в якому автор пише про важливі речі й водночас ніби змушує читача прислухатися. Наприклад: «і запам’ятайте, що...», «варто переосмислити», «життя показує» і так далі. Текст має бути водночас простим й нести у собі важливу інформацію, щоб людина захотіла її проковтнути, а не виплюнути. Словами без яких можна обійтися не варто перенасичувати текст, тому що сенс від них нульовий.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео