Чому олігархи не дають розвиватися якісній журналістиці

Чому олігархи не дають розвиватися якісній журналістиці
126607 ПЕРЕГЛЯДІВ

Телебачення відійшло на другий план й глядачі пішли за інформацією до Інтернету. Однак те, що телебачення втратило свою популярність не дає право сказати, що олігархічний вплив на ЗМІ зник. Більшість журналістів шукають нові платформи для подачі інформації аби не бути залежними від олігархів, але привернути до себе більшу увагу, ніж це роблять знамениті телеканали в них не виходить. Ми не можемо сказати, що засоби масової інформації є вільними поки олігархічна власність лідирує. Авторитетність олігархів була ще в історичні часи і їхня сила впливу тільки міцнішає. До того ж, це спостерігається не тільки в Україні, а й в інших розвинених державах.

Аналітики не називають медіаринок вільним, але підкреслюють важливість розважального контенту, який є популярним серед глядачів. Якби ті самі олігархічні канали не продукували розважальні програми на які потрібна чимала сума, то створювався б медійний вакуум й в такому разі у хід пішов російський контент. Директорка Інституту Масової Інформації Оксана Романюк вбачає небезпечні моменти в олігархічному контролі над ЗМІ, які показують Україну не у хорошому ракурсі. Вона каже, що тиск олігархів на редакцію медіа й політичні новини останнім часом тільки збільшився, що робить медіаринок України не вільним. Незалежним від олігархів медіа доводиться виживати серед конкурентів. Вони шукають нові платформи й намагаються різноманітними способами залучити спонсорів, тому що фінансова підтримка необхідна для існування того чи іншого ЗМІ. Саме через брак коштів більшість українських незалежних медіа перестають існувати.

Дехто додумався просити своїх читачів платити за інформацію, але тих, хто погодиться мало. Логічно, бо у 21 столітті інформацію можна легко знайти в Інтернеті, де вона буде безкоштовною. Видання «Бабель» просить підписуватися своїх читачів й допомагати у фінансуванні, якщо їм подобається контент. Шеф-редактор Катерина Коберник розповіла, що їх видання «Бабель» потребує в регулярних внесках, тому скасували одноразові донати. Однак жінка не бачить конкуренції в медіа, які фінансують олігархи. «Олігархічні медіа слугують тільки фоном для медіа, тому що переважно їх контент таблоїдний й глибших текстів не несуть суспільству. Люди, які донатять потребують інформативного тексту, тому будуть робити фінансові внески регулярно». Зараз навпаки суспільство постало проти олігархів, тому готове різними способами підтримувати незалежність медіа аби усе було прозоре й без впливу сторонніх. Для того, щоб в Україні розвивався якісний контент потрібна підтримка інвесторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео