Інформаційне агентство : Всесвітня метеорологічна організація попередила про наближення водної кризи

Інформаційне агентство : Всесвітня метеорологічна організація попередила про наближення водної кризи
433845 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сучасний темп розвитку цивілізації сприяє початку масштабної водної кризи. Дане попередження міститься в оприлюдненій доповіді Всесвітньої метеорологічної організації від 5 жовтня 2021 року.

Автори документа дають чіткі рекомендації з теми покращення роботи з водними ресурсами, переходу до більш досконалих механізмів моніторингу та раннього попередження для того, щоб бути готовими до вчасної ідентифікації нових загроз, пов’язаних зі станом світового океану.

Опираючись на доповідь «Стан кліматичного обслуговування у 2021 році: водні ресурси», можна зробити висновок, що скоро число людей, які будуть страждати від нестачі води, різко збільшиться. Також наголошується, що сучасний стан систем моніторингу, прогнозування та попередженню знаходяться на незадовільному рівні.

Генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) Петтері Таалас фокусує увагу на тому, що підвищення температури призводить до зміни характеру опадів на усіх рівнях. Це, своєю чергою, призводить до змінення режиму випадіння опадів, порушенню природній течії сільськогосподарських сезонів та звісно ж, вплине на здоров’я та добробут людей.

Він нагадав про затяжні опади в Азії та масштабні повені у Японії, Непалі, Індії та інших країнах. Як результат цих катаклізмів – мільйони жителів цих країн повинні були покинути свої домівки, сотні людей загинули. Така тенденція притаманна також і для розвинених країн Європи. Значна смертність людей йде в одну лінію зі значними збитками для економіки регіону.

Таалас також додав, що нестача води є серйозною причиною для занепокоєння у багатьох країнах і особлива на Африканському континенті. Понад два мільярди людей живе в постійній потребі питної води та засобів санітарії в країнах по всьому світу.

Потенційна небезпека та нестача води

Опираючись на наведені дані в доповіді, на момент 2018 року 3,6 мільярда людей не мали достатнього доступу до водних ресурсів щонайменше протягом місяця. За прогнозами, до 2050 року цей показник досягне приблизно 5 мільярдів.

Останні 20 років знаменують про зменшення глобальних запасів водних ресурсів на 1 см у рік. До цих ресурсів входять: весь об’єм води на поверхні планети та під землею, сніг, вологість ґрунту та лід. Найбільш катастрофічні втрати фіксуються на території Антарктиди та Гренландії. Також, не потрібно забувати, що багато густонаселених регіонів в нижчих широтах відчувають на собі дефіцит водопостачання. Глобальна ситуація погіршується фактом, що серед усіх водних ресурсів планети, для пиття придатні лиже 0,5% від загальної маси.

Проблема з обсягом водних ресурсів не єдина. Так, за останні 20 років частота надзвичайних ситуацій, пов’язаних із водою, стали траплятись значно частіше. З 2000 року, число стихійних лих, пов’язаних із повінню зросло на 134% (в порівнянні з двома попередніми декадами). Азія являє собою найбільш постраждалий регіон, де за даними авторів доповіді необхідно терміново зміцнювати комплекси попередження річкових паводків.

Число та тривалість засух на планеті за той самий період збільшилось на цілих 29%. Найбільше постраждалих від періодичних засух фіксується в Африці.

Комплексне управління водними ресурсами

У звіті зазначено, що інтегроване керування водними ресурсами необхідне для досягнення тривалого соціального, екологічного та економічного добробуту.

Між тим, 75 країн оцінили свій рівень ефективності використання водних ресурсів як «нижче середнього», а 10 держав визнали вкрай низький рівень даного показника. Досягнення показників, закладених у Порядку денному розвитку до 2030 року, необхідно прискорити темпи адаптації в 4 рази або за можливістю більше.

Рекомендації

Експерти ВМО рекомендують країнам інвестувати в комплексне управління водними ресурсами, в системи раннього попередження про засуху та паводках та модифікувати методи збору та обробки інформації. Крім того, вони пропонують координувати роботу служб, які займаються цими питаннями, і закликають країни вступати в організовану ВМО Коаліцію з водних ресурсів і клімату.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео