УКРАЇНА ІНФОРМ

Екологи виступають проти побудови ГЕС на Дністрі

Екологи виступають проти побудови ГЕС на Дністрі

Українські екологи б'ють на сполох, закликаючи до порятунку Дністра: близько 50 організацій виступають проти побудови нових ГЕС на річці, попереджуючи, що це загрожує їй загибеллю.

До Європейської комісії масово звертаються українські природоохоронні організації із закликом захистити ріку Дністер від масової забудови гідроелектростанціями. Після того як в уряді України оголосили про намір до 2026 року побудувати 6 нових ГЕС на цій річці, екологи заявили, що це може вбити водний об'єкт. Причинами таких висновків є сильне обміління ріки в останні роки та колосальне термічне забруднення, до якого призводить робота електростанції.

Як розповідають екологи, розміщення ГЕС на Дністрі сприяє збіднінню флори і фауни річки, а рівень води у водоймі з часом стане катастрофічно низьким. До того ж у результаті таких дій може значно зменшитися рівень води у Молдові.

У Міністерстві охорони навколишнього середовища запевняють, що не підтримують ідею зі створенням нових ГЕС на Дністрі та намагаються прийняти відповідні міри. Валерій Мунтяну, який очолює відповідне міністерство, запевняє, що його відомство планує продовжувати діалог з урядом на цю тему.

 


При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів в Інтернеті відкриті для пошукових систем гіперпосилання не нижче першого абзацу на «ukraine-inform.com» — обов’язкові, крім того, цитування перекладів матеріалів іноземних ЗМІ можливе лише за умови гіперпосилання на сайт ukraine-inform.com та на сайт іноземного ЗМІ. Цитування і використання матеріалів у офлайн-медіа, мобільних додатках, SmartTV можливе лише з письмової згоди "ukraine-inform.com". Матеріали з позначкою «Реклама» або з дисклеймером: “Матеріал розміщено згідно з частиною 3 статті 9 Закону України “Про рекламу” № 270/96-ВР від 03.07.1996 та Закону України “Про медіа” № 2849-IX від 31.03.2023 та на підставі Договору/рахунка.

Суб’єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа – R40-05955

Суб’єкт в сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра – ідентифікатор медіа - R10-01993

Текст і зображення на цій сторінці опубліковано на умовах Creative Commons із зазначенням авторства 4.0 міжнародна.

Мої відео