Нове відкриття у сфері біопалива: топінамбур може слугувати, як дизельне пальне

Нове відкриття у сфері біопалива: топінамбур може слугувати, як дизельне пальне
26724 ПЕРЕГЛЯДІВ

Проблема створення біопалива є однією з провідних у науковому світі, зараз шукають найефективніше пальне, яке б якісно по мінімуму відрізнялося від бензину, проте максимально не шкодило природі


Проблема створення біопалива є однією з провідних у науковому світі, зараз шукають найефективніше пальне, яке б якісно по мінімуму відрізнялося від бензину, проте максимально не шкодило природі.
Що тільки не пропонували використовувати: і соняшники, і льняну олію. Продивившись кількість наукових відкриттів та пропозицій, один відомий політик просто б спитав: «што?», з характерним акцентом. Проте ідея використання топінамбуру є більш-менш вдалою для створення екологічно чистого палива.
Давайте розглянемо, що собою являє ця рослина.
Батьківщина топінамбуру – Північна Америка. Довгий час рослину не завозили до Європи, проте зараз вона є поширеною не тільки у «Старому світі», а й на Сході.
Топінамбур використовували для харчування домашніх тварин, а також, як своєрідний фільтр для посадочного грунту.
З топінамбуру виробляють спирт, а з біомаси – біоетанол, що використовується, як паливо для деякої техніки. Крім того, сухі брикети використовують, як паливну масу.
Чому ж топінамбур слід вирощувати у великих промислових цілях та використовувати замість бензину?
По-перше, він очищує грунт від важких продуктів нафтопереробки, сприяє рекультивації засолених поверхонь для посіву.
По-друге, рослина є мало вибагливою, морозостійкою, що, до речі, для України важливо. Швидко виростає та майже не псується шкідниками.
Як кажуть американці: «the last, but not the least» - тільки з сухої біомаси топінамбура можна отримати від 88 ГДж.

Мої відео