Знищення карантинних рослин. Хто відповідальний

Знищення карантинних рослин. Хто відповідальний
8775 ПЕРЕГЛЯДІВ

На часі – пора цвітіння одного з найнебезпечніших бур’янів - амброзії полинолистої. Вона завдає великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини, адже це один із найрозповсюджених в Україні бур’янів-алергенів. У період цвітіння амброзії (з середини серпня до жовтня) у багатьох спостерігається алергійне захворювання. Зважаючи на шкоду, яку амброзія полинолиста наносить як людям, так і навколишньому середовищу, її було віднесено до карантинних бур’янів, тому боротьба з нею має здійснюватися систематично по всій території України.

На кого ж покладається обов’язок знищення небезпечної рослини? Все залежить від того, де саме росте амброзія.

Якщо амброзія росте в населеному пункті на прибудинковій території, знищити її має власник (користувач) будинку, це прямо передбачено Законом України «Про благоустрій населених пунктів». Органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані утримувати надані в користування чи належні їм на праві власності земельні ділянки і території відповідно до вимог санітарних норм.
Контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють органи та особи, визначені Законом України «Про благоустрій населених пунктів», це міські, селищні/сільські ради, місцеві державні адміністрації, інспектори благоустрою населених пунктів.

Якщо ж амброзія розповсюджена на землях сільськогосподарського призначення, знищувати її як і інші карантинні рослини має особа, яка здійснює господарську діяльність, пов’язану з виробництвом, переробкою, зберіганням, транспортуванням, торгівлею рослинами .
Це передбачено Законом України «Про карантин рослин». Крім того вони повинні постійно перевіряти власні земельні ділянки для своєчасного виявлення осередку рослин. У разі виявлення таких рослин, особа повинна протягом доби повідомити про це державного фітосанітарного інспектора. А вже він, в свою чергу, проводить перевірку і, у разі підтвердження, визначає фітосанітарні заходи. Також, державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний періодично здійснювати моніторинг земельних угідь з метою своєчасного виявлення вогнищ карантинних бур’янів, у тому числі, амброзій полинолистої.

За порушення встановлених державних стандартів, норм і правил передбачено відповідальність - накладення штрафу:

- на громадян - від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ефективним знищення амброзії може бути при проведенні усіма землекористувачами, відповідно до Закону України „Про карантин рослин” з квітня до жовтня обстежень земель, які використовують та своєчасному, до цвітіння і створення насіння, знищенню амброзії
здійсненні сільськими, селищними та міською радою постійного контролю за знищенням амброзії землевласниками та землекористувачами на відповідних територіях, особливо у місцях перебування та відпочинку людей: у житлових масивах, парках, скверах, дитячих, лікарських установах.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео