УКРАЇНА ІНФОРМ

Роз'яснення ст.40 Кримінального Кодексу України

Роз'яснення ст.40 Кримінального Кодексу України
389630 ПЕРЕГЛЯДІВ

Присутність військових рф напряму пов’язана з підвищенням рівня злочинності на тимчасово окупованих територіях.

Для того, щоб чинити терор ворогу потрібне матеріально-технічне забезпечення місцевого населення (продукти, транспорт, місце для перебування) та навіть його безпосередня допомога (влаштування диверсій, коригування вогню, шпигунство, участь у бойових діях). 

Якщо окупант захоче заволодіти якимось майном – він його просто вкраде, його не зупинить жоден замок. Проте, по пальцях можна перерахувати тих, хто готовий за сумнівні обіцянки, місця у верхівці в окупаційних органах влади та справжні «криваві» гроші зрадити Батьківщину. 

Ворог вдається до жахливих речей аби змусити населення співпрацювати: тортури, катування, залякування та шантаж. 

Тому, не можна звинуватити людину, яка під страхом смерті, побоїв, ув’язнення себе або своїх близьких пішла на співпрацю з окупаційною владою. 

Сторонній вплив на волю людини є об’єктивним фактором, що визначає вину та відповідальність особи, яка вчинила злочин. У пункті 1 статті 40 Кримінального Кодексу України сказано, що: “Не є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками”.

 

При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів в Інтернеті відкриті для пошукових систем гіперпосилання не нижче першого абзацу на «ukraine-inform.com» — обов’язкові, крім того, цитування перекладів матеріалів іноземних ЗМІ можливе лише за умови гіперпосилання на сайт ukraine-inform.com та на сайт іноземного ЗМІ. Цитування і використання матеріалів у офлайн-медіа, мобільних додатках, SmartTV можливе лише з письмової згоди "ukraine-inform.com". Матеріали з позначкою «Реклама» або з дисклеймером: “Матеріал розміщено згідно з частиною 3 статті 9 Закону України “Про рекламу” № 270/96-ВР від 03.07.1996 та Закону України “Про медіа” № 2849-IX від 31.03.2023 та на підставі Договору/рахунка.

Суб’єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа – R40-05955

Суб’єкт в сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра – ідентифікатор медіа - R10-01993

Текст і зображення на цій сторінці опубліковано на умовах Creative Commons із зазначенням авторства 4.0 міжнародна.

Мої відео