На базі факультету технологій та дизайну продовжується наукова практика учнів Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради

На базі факультету технологій та дизайну продовжується наукова практика учнів Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради
315289 ПЕРЕГЛЯДІВ

5 квітня 2023 р. відбулася чергова зустріч ліцеїстів  5-К класу з викладачами і студентами факультету технологій та дизайну в рамках  навчальної та наукової практик за темою: «Обереги — сакральне мистецтво українців».

Зустріч мала на меті ознайомити учнів із оберегами, які пов’язані з автентичним кулінарним мистецтвом українців, національною культурою, навчити виготовляти обрядове печива, виховувати національно-патріотичні почуття на основі народних традицій та звичаїв.

Вчителька української мови Олена Науменко в межах теми «Обрядове печиво в традиційній  українській культурі» розповіла про методику пошуку інформації стосовно обрядових печених виробів традиційної полтавської кухні та  традицій їх виготовлення.

Викладачка факультету технологій та дизайну доцентка Оксана Кудря зосередила увагу учнів на важливій складовій національної культури – українській народній кухні. Розповіла про автентичні обрядові печені вироби, що виготовлялися до сімейних та календарних свят. Особливу увагу приділили обрядовій випічці, що готувалася до дня Сорока Святих. Учні із зацікавленням долучилися до обговорення давніх традицій зустрічання весни, коли діти із печивом-пташками її закликали, ознайомилися із давніми текстами закличок.

Майстер-клас із виготовлення обрядового печива відбувся в навчально-науковій лабораторії технологій побутової діяльності. Вчителька трудового навчання та технологій Наталія Дубик і школярі здійснили увесь технологічний процес приготування обрядової випічки, що включав етапи замішування тіста, формування печива, випікання та розпису глазур’ю. 

Студенти спеціальності 014.10 Середня освіта (трудове навчання та технології) Інна Бут та Яна Ніколаєнко допомагали учням освоїти технологію виготовлення та декорування печива. Разом з учнями працювали і педагогічні працівники факультету – Людмила Чернуха та Людмила Дядюн. Наприкінці зустрічі відбулося чаювання, учні із  задоволенням дегустували власну випічку.

Мої відео