Для українських вчителів запровадили нові атестаційні правила

Для українських вчителів запровадили нові атестаційні правила
223326 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Міністерстві освіти оголосили про нові правила для вчителів середніх шкіл. Вони стосуються нововведень у проведенні сертифікації – педагогам необхідно здавати ЗНО і демонструвати власні відеоматеріали.

У Міністерстві освіти змінюють правила проходження вчителями обов’язкової сертифікації. Згідно з оновленими вимогами, проходження атестації вимагає проходження тестів ЗНО. Крім того, педагоги зобов’язані демонструвати свої методи викладання у спеціальних відеороликах.

Відеоматеріал повинен складати від 15 до 30 хвилин. Ролик має продемонструвати свою педагогічну майстерність, а також розкрити здібності учнів. Щоправда, існує кілька правил, що стосуються відеозйомки: попередньо необхідно отримати дозвіл від батьків учнів.

Після проходження всіх необхідних етапів сертифікації викладач зможе отримати фінансову надбавку у розмірі 20 відсотків від заробітної плати.

Існуючі на цей момент правила атестації викладені у відповідних нормативно-правових актах, зокрема профільному законі. Наразі існує чергова атестація, що проводиться один раз на кожні 5 років, та позачергова, спрямована на підвищення кваліфікаційної категорії працівників освіти. Відповідні рішення щодо проходження чи не проходження педагогом сертифікації приймає спеціальна атестаційна комісія. Нові правила даватимуть учителям можливість проходити підвищення кваліфікації онлайн.

Мої відео