Чому варто говорити з дитиною про статеве виховання?

Чому варто говорити з дитиною про статеве виховання?
181132 ПЕРЕГЛЯДІВ

Статеве виховання – процес, який вже починається з раннього дитячого віку. Це система педагогічних, медичних і психологічних заходів для формування і розвитку дітей адекватного здорового розуміння і ставлення до статевого життя і питань, що стосується своєї й протилежної статі. Розпочинати розмову про статеве виховання з дитиною варто з 9-12 місяця, коли малюки починають сидіти й цікавляться своїм тілом. З сексуальністю дітей батьки зустрічаються вже з раннього віку, але важливо розрізняти дорослу та дитячу сексуальність. Адже дитяча не зовсім про фізичну близькість. Дитячі переживання можуть бути спрямовані на самого себе або ж на людей, які оточують дитину. Ці переживання про потребу в прихильності, у бажанні уваги та тепла. Змістом статевого виховання дітей є: взаємини між людьми різної статі, норми таких взаємин, особисте життя людей у родині та сфери їхньої діяльності.
Хибна думка про те, що статеве виховання слід розпочинати в підлітковому віці. Батьки найчастіше замислюються про те, як складаються взаємини сина чи доньки з особами протилежної статі тоді, коли діти досягають підліткового віку. Це пояснюється тим, що дорослі, в якійсь мірі ототожнюють статеве виховання з сексуальними відносинами. Тому переживання, які виникають у дитини часто бувають незрозумілими дорослим, а в більш зрілому періоді й самій дитині. Незнання особливостей психосексуального розвитку дітей, неадекватне реагування на інтерес, питання і прояви, заборона, обмеження та строгість батьків, психологів, педагогів і медиків в питаннях статевого виховання призводить до придушення дитиною природних реакцій, в тому числі емоційних: холодність, закритість в сексуальному плані, неприязнь та ненависть протилежної статі, невміння будувати здорові відносини.
В Європі сексуальна освіта є частиною шкільної програми. Більш того, є ряд рішень Європейським судом прав людини, які стосуються естетичних і релігійних моментів в такому навчанні, в яких стверджується, що діти тепер отримують з різних джерел цікаву для них інформацію про статеве життя. Навчання з даного предмета в державних школах спрямоване не стільки на повідомлення знань, яких у них немає, або які вони не можуть отримати іншими способами, скільки має на меті дати цю інформацію коректніше, точно і науково. За статистикою МОЗ України основна маса проведених абортів припадає на вік від 15-18 років – близько 1000 дівчат на рік, а є випадки й в 12-14 років. Також відповідальна поведінка статевого життя зменшує ризики зараження ВІЛ або іншими захворюваннями. В Україні сексуальна освіта тільки формується.
Тема сексуальних зловживань і безпеки – це та тема, про яку дитина ніколи не спитає сама. Малеча, що живе у щасливій родині, просто не може уявити чогось подібного. А діти, які є у групі ризику чи постраждали від насильницьких дій, зазвичай про це не говорять. Тому питання безпеки інтимності завжди повинні порушувати дорослі. З того віку, коли дитина може залишитися наодинці з будь-ким іншим, наприклад, мама вийшла на роботу і найняла няню, дитина пішла в садочок, на секцію, поїхала в табір або лишилась у сім’ї друзів. На жаль, у більш ніж 60% випадків дитина зазнає сексуальних домагань від сторонніх, а від осіб, яких вона добре знає.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео