Роль дошкільної освіти в сучасному суспільстві: як відправити дитину до дитсадка?

Роль дошкільної освіти в сучасному суспільстві: як відправити дитину до дитсадка?
185534 ПЕРЕГЛЯДІВ

В кожній сім’ї виникає потреба в тому, щоб віддати дитину до дитячого садочку. Головний критерій якості дошкільної освіти – бажання дитини самостійно надалі вивчати та пізнавати світ, а також створені в дитсадку належних умов для розвитку та розумового росту дитини. Пріоритетом садочку має бути допомога дитині сформуватися як особистості, розкрити її таланти, допомогти розвивати дитині сильні сторони характеру. Тож, основним критерієм вибору садочку має бути методика навчального процесу, а головне компетентність вихователів. З вихователем дитина проводить більшу частину дня разом, тож так важливо, щоб це були люди професіонали з досвідом та бажанням працювати з дітьми. Часто показовим є те, як спілкуються вихователі з дітьми на прогулянці. Обираючи садочок, зверніть на це увагу. Спостерігайте, як вихователь організовує малечу, слідкує та займає її, а не сидить в телефонів проти діти бавляться окремо. Поговоримо спершу про адаптацію дитини до дитячого садочка. Головною умовою успішної адаптації дитини є єдність вимог до малюка в сім’ї та дитсадку. Батьки повинні визначити готовність дитини йди до садочка перш, ніж вести її в невивчене середовище для малюка. В цьому допоможуть такі спостереження, як: удома дитина почала нудьгувати, можливо, дитині час відкривати для себе щось нове; на прогулянці малюк сам підходить до дітей на майданчику; дитина здатна кілька годин на день перебувати без мами; дитина може розказати про свої проблеми майже розбірливо; малюк доволі спритний, уміє самостійно їсти та пережовувати, мити руки та вмиватися, одягати та скидати основні елементи одягу.

Батьки часто перебільшують значення дитячих садочків у вихованні дитини. Вони думають, що дитина піде туди та її навчать самостійно їсти, ходити на горщик, спати, слухатися дорослих. Річ у тому, що такому в дитячих садочках не вчать, бо це пряма функція батьків. Дитина повинна до садочка вже уміти виконувати усі ці функції. Ще один з напрямів на яку мають надію батьки – спілкування з однолітками. Розвиток комунікації, вміння безпечно взаємодіяти (не битися, кричати і так далі) з однолітками, розуміння власних кордонів, потреб. Однак це також лягає на плечі дорослих, а не дітей чи вихователів.

Однією з болючих тем для батьків це нестача місць в дитячих садочках. З кожним роком ця проблема все гостріше відчувається, бо для того, щоб дитина потрапила в дитсадок потрібно стояти в чергах декілька років. У групах муніципальних садках України знаходиться по 35-40 дітей. У 2000-х держава почала скорочувати дитячі садки через кризу народжуваності. Однак, коли через пару років дітей дошкільного віку в Києві збільшувалося до 10 тисяч, то виникла проблема з місцями. Згідно з нормами, то в мікрорайоні з дошкільнятами кількістю в 1000 осіб повинен бути дитячий садок, де є 70-90 місць. Виникла також проблема у наявності професійних вихователів у садочках. Половина тих, хто був опитаний кажуть, що робота напружена та вистачає сталевих нервів через перевантаження робочих годин, бо ніхто не хоче працювати вихователями через мізерну зарплату.

Що ж робити, якщо дитину не приймають в садок?
1. З’ясуйте у співробітників з якої причини відсутнє місце.
2. Запитайте, що можна зробити, щоб потрапити до дитсадка. Можливо, у вас не зібраний пакет документів або дитині потрібні інші умови.
3. Напишіть заяву на ім’я керівника садочку, про прийняття Вашої дитини. Якщо заяву відмовляються прийняти, то направте її поштою, цінним листом з описом вкладення.
4. Отримайте письмову відмову у прийнятті дитини до садочка від керівника закладу.
5. Зібравши всю інформацію, зверніться в управління освіті – там зобов’язані вам допомогти.
6. Реєструйте дитину в найближчий садочок, бо коли будуть обирати, кому із дітей віддати перевагу, віддадуть тому, хто ближче живе до садочка.
7. Зареєструватися можна тільки в один садочок, тому робіть це одразу після народження дитини.

Батьки, коли віддали свою дитину до дитячого садочка мають постійно запитувати у дитини чи подобається їй, спостерігати за емоційним станом та змінами в характері. Діти в 90% випадків не розкажуть батькам про неадекватну поведінку вихователів, а інші 10% батьки не вірять дитині. Психологи стверджують, що якщо вихователь почувається змученим та нещасливим, то дитина буде отримувати ті самі емоції. Наслідки впливу можуть бути серйозними, бо батьки у садочку не контролюють ситуацію, а на зміну приходить вихователь, який проводить більше часу з дитиною. Нерідко мама та тато дивуються змінам характеру та поведінки своєї дитини, якщо в сім’ї ніхто так не робить. Все тому, що характер дитини на 50% формує середовище дорослішання. Спираючись на досвід батьків, можна зробити висновок, що приватні садочки виконують вимоги та побажання батьків, а державні часто діють по стандартах й до кожної дитини не збираються знаходити індивідуальний підхід.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео