#НЕВІДОМЕ_ПРО_ВІДОМИХ: ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ – випускник Полтавського педінституту, який став класиком педагогічної думки ХХ століття

#НЕВІДОМЕ_ПРО_ВІДОМИХ:  ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ – випускник Полтавського педінституту, який став класиком педагогічної думки ХХ століття
177951 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Людина народжується не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», – саме так означив місію кожного з нас випускник філологічного факультету Полтавського державного педагогічного інституту імені В. Г. Короленка, відомий на увесь світ педагог Василь Олександрович Сухомлинський (1918-1970).
Феномен особистості Василя Сухомлинського характеризує його творча спадщина. 48 книг, понад 600 статей, оповідання і казки (понад 1500 назв), що вийшли мільйонними накладами (загалом понад 15 млн.) 53 мовами народів світу. Книгу-символ гуманістичної педагогіки «Серце віддаю дітям», за яку автор був удостоєний першої премії Педагогічного товариства УРСР (1973) та Державної премії УРСР (1974), видано 55 разів 32 мовами.


Студентські роки – незабутня сторінка життя. Про полтавський період В. Сухомлинський пригадував: «Мені випало щастя два роки навчатися в Полтавському педагогічному інституті. Кажу випало щастя, бо нас, двадцятирічних юнаків і дівчат, оточувала в Полтавському педагогічному інституті атмосфера творчої мислі, допитливості, жадоби до знань. Я з гордістю називаю Полтавський педагогічний інститут своєю alma mater… Нам, майбутнім філологам-словесникам, зуміли заронити в серце живучі зерна любові до слова, до літератури – це, на мою думку, найголовніше».
Яке б то щастя було – запросити нині Василя Олександровича до діалогу! Його роздуми та ідеї не втратять своєї актуальності і через століття, вони – «педагогічні студії» для вчителів, батьків, вихователів, усіх, хто не байдужий до процесу становлення особистості, громадянина.

Виплекані педагогом щирі поради, що йдуть від серця до серця, породжують розумові, моральні, естетичні почуття:
► «Будь добрим і чуйним до людей. Допомагай слабким і беззахисним, товаришу в біді. Не завдавай людям прикрості. Поважай та шануй матір і батька, вони дали тобі життя, вони виховують тебе, вони хочуть, щоб ти став чесним громадянином, людиною з добрим серцем і чистою душею».
► «Ти живеш серед людей. Не забувай, що кожний твій вчинок, кожне твоє бажання позначається на людях, що тебе оточують. Знай, що є межа між тим, що тобі хочеться, і тим що можна. Перевіряй свої вчинки... Роби все так, щоб людям, які тебе оточують, було добре».
► «Не будь байдужим до зла. Борись проти зла, обману, несправедливості. Будь непримиримим до того, хто прагне жити за рахунок інших людей, завдає лиха іншим людям, обкрадає суспільство».
Тонким психологізмом та глибиною педагогічного спостереження характеризуються роздуми Василя Сухомлинського про виховання:
► «Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе».
► «Дитина – дзеркало родини; як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота матері і батька».
► «Учитель творить Людину. Ці мудрі й ваговиті слова можна сказати тільки про матір і батька».
Влучністю та мудрістю вирізняються крилаті вислови Василя Олександровича про навчальний процес та учительську працю:
► «Знання без виховання – меч в руках божевільного»
► «Програми в усіх школах одні й ті ж, підручники однакові, але школи різні, тому що різні вчителі. Школа – це передусім учитель. Особистість учителя – наріжний камінь виховання».
► «Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам змусити себе до праці і сам вимагати її від себе».
► «До хорошого уроку учитель готується все життя».
► «Вільний час учителя – це корінь, який живить джерела педагогічної творчості.
► «Школа – не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи – виховання здібностей».
► «Велика виховна сила школи народжується там, де у людини, перед якою тільки відкривається життя, є улюблений учитель».Василь Сухомлинський гостро і влучно апелював до учасників освітнього процесу, громади щодо важливості патріотичного виховання молоді, формування свідомого громадянина, розвитку кращих людських якостей і протидії моральним вадам:
► «Без будь-кого з нас Батьківщина може обійтися, але будь-хто з нас без Батьківщини – ніщо».
► «Розніжені й розбещені індивідууми формуються тоді, коли в їхньому житті домінує єдина радість – радість споживання».
► «Той, хто не знає меж своїм бажанням, ніколи не стане гарним громадянином».
► «Багато лих мають своїми коренями саме те, що людину з дитинства не вчать керувати своїми бажаннями».
► «Той, хто по-справжньому любить Батьківщину, – з усякого погляду справжня людина».
Особливу увагу педагог приділяв вихованню почуттів молоді, формуванню у них правильного розуміння любові, поваги між чоловіком і жінкою:
► «Справжня любов народжується тільки в серці, що пережило турботи про долю іншої людини».
► «Любов – це насамперед відповідальність, а потім уже насолода, радість».
► «Любов шляхетна тільки тоді, коли вона сором'язлива».
► «Закоханий у себе не може бути здатний на справжню любов».
► «Для того, щоб виховати справжніх чоловіків, потрібно виховувати справжніх жінок».
Як філолог, залюблений у мову, Василь Сухомлинський влучно схарактеризував головний інструмент виховного впливу:
«Слово – найтонший дотик до серця; воно може стати і ніжною запашною квіткою, і живою водою, що повертає віру в добро, і гострим ножем, і розпеченим залізом, і брудом… Мудре і добре слово дає радість, нерозумне і зле, необдумане і нетактовне – приносить біду. Словом можна вбити й оживити, поранити і вилікувати, посіяти тривогу й безнадію і одухотворити, розсіяти сумнів і засмутити, викликати посмішку і сльози, породити віру в людину і посіяти зневіру, надихнути на працю і скувати сили душі…».
Велет освітянської думки, носій педагогічної мудрості світового масштабу завжди мав власну точку зору і відповідь на різні життєві питання. Як би він визначив сенс свого існування? Думається, що відповідь була б такою: «Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи відповідаю: Любов до дітей» (В. Сухомлинський)
Більше дізнатися про життєвий шлях та творчий доробок Василя Олександровича Сухомлинського зможете за покликанням: http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/12/%D0%92.-%D0%9E.-%D0%A1%D1%83%D1%85%D0%BE%D0%BC%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9-2.pdf

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео