АРТпроєкт# ЗНАЙ_НАШИХ: Український народний хор «Калина»

АРТпроєкт# ЗНАЙ_НАШИХ: Український народний хор «Калина»
171361 ПЕРЕГЛЯДІВ

Український народний хор «Калина» створив у 1979 році видатний український диригент Григорій Левченко при Полтавському педагогічному інституті. У репертуарі колективу хорові та інструментальні твори українських та зарубіжних композиторів минулого й сучасності, обробки українських народних пісень, багаточастинні музично-хореографічні композиції, створені на основі народної творчості полтавського краю.
Учасники українського народного хору «Калина» – студенти та викладачі ПНПУ імені В. Г. Короленка, вчителі, вихователі, студенти та учні різних навчальних закладів м. Полтави.

За час існування хор «Калина» взяв участь у багатьох регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях, оглядах художньої самодіяльності, фестивалях народної творчості, побував із концертами у різних містах України. Надзвичайно широка географія закордонних гастролей колективу: Австрія, Бельгія, Болгарія, Італія, Німеччина, Польща, Росія, Туреччина, Франція, Швейцарія. Поціновуючи мистецький доробок українського народного хору «Калина» меценати зарубіжжя сприяли випуску понад 10 аудіо- та відеодисків.
Незмінним керівником хору впродовж більше сорока років є Григорій Левченко – заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач кафедри музики ПНПУ імені В.Г. Короленка, кавалер ордену Миколи Чудотворця, лауреат Міжнародного відкритого Рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна», лауреат премії імені Самійла Величка. Ім’я Григорія Левченка занесене до книги «Митці України» (Київ, 1994), «Імена України» (Київ, 2002) та до біографічного довідника «International Who`s Who In Music and Musicians` Directory» (Cambridge: The International Biographical Centre, 1996), який видається в Англії з 1936 року. За свою діяльність у якості керівника хору Григорій Семенович має ряд міжнародних та українських урядових нагород.


Український народний хор «Калина» – лауреат обласної премії імені П. Артеменка (1980), республіканської премії імені М. Островського (1982), премії Міжнародного фестивалю міст-побратимів (1992), має вищу відзнаку Фонду Міжнародних премій імені академіка Касьяна, а також численні грамоти і дипломи лауреатів всеукраїнських і міжнародних фестивалів.

Український народний хор «Калина» є творчою лабораторією кафедри музики, де удосконалюється професійна підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва: музично-теоретична, диригентсько-хорова, вокальна, інструментальна.

Упродовж 16 років у с. Грабарівка Пирятинського району відбувається щорічний Обласний пісенний фестиваль «Калинові гуляння».
Учасники хору мають значні досягнення у мистецтві, зокрема, Михайло Герасименко – заслужений працівник культури України, Олена Щеглова – лауреат міжнародного конкурсу у м. Сопот, Ілона Іванова – солістка Державного національного українського народного хору імені Г. Верьовки, Наталія Мізєва та Наталія Сулаєва – заслужені артистки України.
У 2010 році в Швейцарії засновано Асоціацію «Калина» (президент – Катрін Азад), до складу якої увійшли відомі митці та громадські діячі, які високо оцінюють рівень виконавської майстерності колективу та сприяють мистецькій діяльності хору «Калина» з метою популяризації українського народного музичного мистецтва в країнах Західної Європи.

Про діяльність українського народного хору «Калина» видано чимало публікацій. Однією з них є книга «Скарби краси» доктора педагогічних наук, доктора теології, доктора філософії (Словацька республіка), професора, академіка чотирьох міжнародних академій, проректора Всеукраїнського народного університету українознавства імені Григорія Сковороди, члена Національної спілки журналістів України Галини Михайлівни Сагач, в якій розділ «Рай співаючого серця…» присвячено українському народному хору «Калина» та його керівникові.Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео