#Невідоме_про_відомих»: Олександр Касимено – відомий історик, директор Інституту історії Академії наук УРСР

#Невідоме_про_відомих»: Олександр Касимено – відомий історик, директор Інституту історії Академії наук УРСР
174498 ПЕРЕГЛЯДІВ

Олександр Карпович Касименко – випускник факультету соціального виховання Полтавського інституту народної освіти 1926 р. (нині – факультет історії та географії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка), видатний історик, автор програмних статей про завдання історичної науки в УРСР, дослідник історії Української РСР, доктор історичних наук (1959 р.), професор (1961 р.), організатор академічних історичних досліджень в УРСР, комсомольський і партійний активіст, учасник хору під керівництвом В. Верховинця. Відомий вчений народився 23 червня 1905 р. у селі Велика Бурімка Золотоніського повіту Полтавської губернії (тепер Чорнобаївський район Черкаської області) в селянській сім’ї.

Професійний та науково-творчий шлях Олександра Карповича вражає: 1926–1932 рр. – викладач соціально-економічних дисциплін Полтавського індустріального технікуму та Полтавського сільгоспінституту, 1932–1933 рр. – завідувач кафедри цих дисциплін Інституту технології м’яса, одночасно – редактор партійної газети «Більшовик Полтавщини». З 1 вересня 1933 року – доцент, викладав дисципліну «Історія Росії та народів СРСР» (пізніше – «Історія України»), член редколегії наукових записок (праць) Полтавського державного педагогічного інституту, з 1 грудня 1934 року – завідувач кафедри історії.

1935–1939 рр. – викладач історії на курсах підготовки істориків для середніх шкіл та в педучилищі міста Полтави. 1939–1941 рр. – завідувач кафедри загальної історії, заступник директора Житомирського педагогічного інституту.
У роки Другої світової війни перебував в евакуації на партійній роботі: спочатку редагував обласну газету у м. Чкалов (нині – Оренбург); після визволення Києва – лектор ЦК КП(б)У, одночасно – старший викладач Київського педагогічного інституту (1944–1946 рр.), старший викладач кафедри історії міжнародних відносин і зовнішньої політики СРСР факультету міжнародних відносин Київського університету імені Т. Г. Шевченка (1945–1951 рр. – завідувач цієї кафедри).

У 1946 р. Олександр Карпович Касименко захистив кандидатську дисертацію «Панська Польща – плацдарм боротьби Антанти проти Радянської Росії (1918–1919 рр.)». Упродовж 17 років (1947–1964 рр.) він очолював провідний центр історичної науки – Інститут історії України АН УРСР. Під його керівництвом були видані двотомники з історії України та історії Києва. 1955 р. дослідник опублікував книгу «Російсько-українські взаємовідносини 1648 – початку 1651 року» і захистив її як докторську дисертацію.
З 1964 р. Олександр Карпович – заступник головного редактора Української Радянської Енциклопедії. Останні сім років свого життя він невтомно працював над багатотомною «Історією міст і сіл Української РСР». Вихід у світ цієї фундаментальної праці став важливою подією у науковому і громадсько-політичному житті республіки. Не випадково О. К. Касименко за неї був нагороджений (посмертно) Державною премією СРСР у галузі науки.
Не дивлячись на свою велику зайнятість, Олександр Карпович бував у своєму рідному селі, цікавився життям селян, давав цінні поради. Його ім’ям названа вулиця в селі, на якій до війни жили батьки вченого.
Життя і науково-творчий шлях Олександра Карповича Касименка є об’єктом досліджень багатьох вчених: Петро Тронько, Рем Симоненко, Євген Скляренко, Микола Лещенко, Леонід Булава, Олександр Білоусько, Олександр Єрмак, Віктор Ревегук описують його як видатного українського вченого світового масштабу, організатора академічної історичної науки, фундатора ґенези освіти з історичних спеціальностей, представника Новітньої історії Полтавщини.
Більше про Олександра Касименка можна дізнатись за посиланням:
http://historic.pnpu.edu.ua/index.php/kasumenko-oleksandr/

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео