Чи зможе більша частина шкіл стати гімназіями? Що про це говорять експерти?

Чи зможе більша частина шкіл стати гімназіями? Що про це говорять експерти?
50245 ПЕРЕГЛЯДІВ

Міністерство освіти та науки України розповіло, що відтепер більша частина шкіл стане гімназіями. Це буде пов’язано із тим, що в інших школах навчання відбуватиметься лише до 9 класу, після чого діти повинні будуть йти або до коледжів, або до інших шкіл. Проте значна кількість експертів ставить собі питання, а що це змінить? І чи багато шкіл зможуть перейти до статусу гімназії, при цьому відповідаючи такому почесному званню?

Експерти переконані, що жодних змін це не забезпечить. Адже як зазначає Ігор Лікарчук, колишній керівник УЦОЯО, гімназії колись і дійсно були звичайними закладами середньої освіти. До них, так само як і до шкіл набирали дітей та навчали їх за певною традицією. Проте з того часу вже пішло досить немало часу. Вони пройшли вагомий шлях. За цей час вони стали закладами, до яких ми пред’являли більш високі вимоги, ніж до звичайних шкіл.

Як написав інший експерт з цього питання, гімназії на наших теренах ніколи не були масовими закладами освіти. До 1917 року, так само, як і в перше десятиліття Незалежності України, їх вважали місцями для надання більш високого рівня знань. До них не приймали всіх охочих. Діти, які приходили до такого закладу повинні були вже мати певну підготовку. У порівнянні зі звичайною школою, вони надавали більш широкий обсяг знань. Вчителі в таких закладах проходили більш високу підготовку.

Для того, щоб школа мала можливість стати гімназією, вона мала виконати ряд умов: мати відібрані за всіма вимогами кадри, матеріальне забезпечення та організаційні питання вирішувати самостійно. Велика частина таких закладів освіти мала авторську концепцію викладання. Її створювали згідно з авторськими оригінальними методиками, які втілювались у робочому процесі.

Лікарчук зазначив, що наразі всі загальноосвітні школи, які виконують свої прямі зобов'язання, тобто надання загальної середньої освіти хочуть назвати гімназіями. Проте він ставить собі питання, а що це змінить? Невже держава планує провести масове підбиття кадрів, аби ті повністю відповідали вимогам гімназій? Чи зможуть зараз створити всі необхідні умови та ввести нові методики, які допоможуть втілити в життя задум органів державної влади. Лікарчук сумнівається в тому, що це можливо. А сумнівається він через те, що в нашій державі зараз недостатньо коштів для проведення такого виду реформ.

Звісно, на думку експертів, ми можемо змінити назви навчальних закладів, проте, що це принесе? Адже за статистикою останніх років учні загальноосвітніх шкіл не отримали опорних знань. Бо вагома частина учнів не змогла скласти ЗНО навіть на достатньому рівні. Тож для того, щоб в нашій країні з’явились гімназії, нам необхідно як мінімум покращити рівень освітньої програми та перекваліфікувати вчителів. А поки директори звичайних шкіл змінюють вивіски та роблять фото на їхньому фоні, в самій системі освіти нічого не змінюється. Адже далеко не кожна школа України наразі готова стати гімназією.

Автор: redactor.newsukraine

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео