Як обрати необхідне ЗНО: українська мова чи мова з літературою? Як не помилитись та вірно обрати, який предмет складати?

Як обрати необхідне ЗНО: українська мова чи мова з літературою? Як не помилитись та вірно обрати, який предмет складати?
12513 ПЕРЕГЛЯДІВ

Цього року перелік навчальних предметів, які випускники складають під час ЗНО трохи змінився. У 2021 році в переліку з’явились два варіанти “українська мова” та “українська мова та література”. Тож як обрати, що саме необхідно скласти та не помилитись із вибором? В Центрі якості освіти пояснили: тест випускники мають обирати в залежності від того, до якого вищого навчального закладу вони вирішили вступити. ВНЗ мали вже виставити перелік предметів, які обов’язково необхідно буде складати під час вступу.

Для того, щоб потім не шкодувати про свій вибір, у Міністерстві освіти пропонують випускникам перш за все зрозуміти, що таке ЗНО? Насправді це тест, який став інструментом, що допомагає державі забезпечити рівний доступ до освіти кожному випускникові. Результати можуть бути від 100 до 200 балів, все, що менше цього показника, буде вважатись провалом тестування. Результати, які ви отримаєте, Вищі навчальні заклади будуть використовувати для визначення конкурсного балу. Він слугує показником для отримання повної вищої освіти бакалаврського рівня. В центрі УЦОЯО зазначили: “Вибирати з-поміж української мови та української мови та літератури для проходження ЗНО потрібно залежно від того, на яку спеціальність (спеціальності) випускник/випускниця планує вступати до закладу вищої освіти”.

Тому перш ніж ви визначитесь з переліком дисциплін, визначтесь із ВНЗ, до яких ви прагнете вступити. Потім перевірте, які переліки предметів вони хочуть бачити у своїх абітурієнтів. Лише після того, як ви перевірили, що вам необхідно, обирайте перелік предметів.

Що таке ЗНО з української мови та з української мови та літератури з формальної точки зору?

Вам необхідно знати, перед тим, як обирати, ще декілька деталей. По-перше, ЗНО з української мови це тест з двома результатами. Після його складання ви отримаєте оцінку за ДПА за дванадцятибальною шкалою від одиниці до дванадцяти. Та результат ЗНО з української мови. Цей результат буде від 100 до 200.

Якщо ви оберете складати українську мову та літературу, то ви отримаєте одразу три результати: оцінку за ДПА з мови та літератури. Результат ЗНО з української мови та результат ЗНО з української мови та літератури.

Реєстрація на основну сесію розпочалась ще 1 лютого. Завершиться вона 30 квітня. Після реєстрації кожен учасник отримає власне запрошення. В ньому буде вказано усю необхідну інформацію. Також в електронному кабінеті будуть відповіді на питання де, коли і як саме ви складатимете іспит. Тож будьте уважні та не забувайте пароль від особистого кабінету.

Щороку кожен учасник може скласти не більше 5 екзаменів. Тож необхідно обирати спеціальності, які більш-менш мають схожий перелік предметів. Неочікуваною новиною цього року стало також і те, що математика тепер також буде різноманітною. Учні можуть обрати серед звичайного тесту з математики та профільного. А на сайті УЦОЯО нагадали, що ЗНО є безкоштовним для всіх випускників.

Автор: redactor.newsukraine

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео