#НЕВІДОМЕ_ПРО_ВІДОМИХ: Тетяна Закладна – завідувачка Полтавського ДНЗ № 36 «Школа здоров'я», яка виховує дітей за покликом душі

#НЕВІДОМЕ_ПРО_ВІДОМИХ: Тетяна Закладна – завідувачка Полтавського ДНЗ № 36 «Школа здоров'я»,  яка виховує дітей за покликом душі
9235 ПЕРЕГЛЯДІВ

Дошкілля Полтавщини завжди славилося своїми педагогами – спеціалістами, які віддають любов і серце малюкам, розвивають у них найкращі риси, виховують і навчають життєвої мудрості. Серед них – випускниця Полтавського державного (нині національного) педагогічного університету імені В. Г. Короленка – Тетяна Закладна, яка все своє трудове життя присвятила вихованню дітей дошкільного віку.
Народилася Тетяна Миколаївна у мальовничому селі на Полтавщині. Вона згадує: «Педагогом мріяла стати з дитинства, бо на моєму життєвому шляху завжди поруч були прекрасні вчителі, якими я щиро захоплювалася. Свідомо пам’ятаю, як чекала приїзду сестри з Києва, яка працювала вчителем. Красива, статна, розумна, завжди розповідала про своїх учнів, читала напам'ять вірші, поеми, навчала мене етикету та гарних манер. “Другою мамою”, яка залишила приємний спомин у серці, була перша вчителька Марія Миколаївна Зігаренко – і пригорне, обігріє, причеше волосся, добре слово скаже, а десь і погніває. Багато хто з дітей хотів бути схожим на неї. Мої перші спроби “вчителювання” припадають саме на цей період. А моїми першими “учнями” були діти із моєї вулиці. Мрія стати педагогом здійснилася, коли у 1997 р. я вступила на навчання до Полтавського державного педагогічного інституту імені В. Г. Короленка».
Педагогічна діяльність Тетяни Миколаївни розпочалася у 1989 р. на посаді вихователя Полтавського дитячого (ясла-садка) № 36 «Івасик-Телесик». У 2002 р. її було призначено методистом цього ж закладу, а з 2015 р. – завідувачем Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 36 «Школа здоров'я». За шість років роботи на керівній посаді Тетяна Миколаївна сформувала педагогічний колектив – дружню команду однодумців, у якій панує творча атмосфера та доброзичливий психологічний мікроклімат. Як керівник вона значну увагу приділяє фаховій майстерності педагогів та вдосконаленню освітнього процесу, перебуває у постійному пошуку нових підходів до всебічного розвитку дошкільників.


Тетяна Закладна оптимізувала роботу колективу дошкільного навчального закладу з фізкультурно-оздоровчого напряму: створила тенісну кімнату, музей м’яча, соляну кімнату. Узагальнила досвід роботи закладу дошкільної освіти за темою «Використання інноваційних здоров'язбережувальних технологій у роботі з дітьми». Вона – співавтор методичного посібника «Особливості навчання дітей дошкільного віку гри в настільний теніс».
З ініціативи Тетяни Миколаївни ДНЗ № 36 неодноразово був учасником та призером міських конкурсів «На кращий фізичний стан в закладах освіти», переможцем конкурсу «Творче тріо», брав активну участь у підготовці матеріалів на Всеукраїнський огляд-конкурс «Інноваційні здоров'язберігаючі технології в ДНЗ». Колектив закладу бере активну участь у міських і обласних виставках-ярмарках педагогічної творчості у номінації «Дошкільна освіта».


Тетяна Закладна тісно співпрацює з кафедрою дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, є стейкголдером освітньо-професійних програм «Дошкільна освіта», «Дошкільна освіта. Сімейне виховання», «Дошкільна освіта. Початкова освіта», «Дошкільна освіта. Іноземна мова». На базі очолюваного нею закладу студенти постійно проходять навчальні та виробничі практики, тут відбуваються спільні заходи методичного характеру педагогів дошкільного навчального закладу та кафедри дошкільної освіти.
Творчі здобутки та досягнення Тетяни Закладної високо оцінені на міському рівні: нагороджена грамотою ПОІППО імені М. Остроградського, грамотами відділу освіту виконавчого комітету Ленінської районної ради в м. Полтава, грамотою управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради, почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради.


Багаторічний досвід плідної професійної діяльності та результати у сфері виховання підростаючого покоління викликають захоплення. Ми задали кілька питань Тетяні Миколаївні і попросили поділитися секретами успіху.
Як вплинуло на Вас навчання в педагогічному?
Навчання в педагогічному університеті допомогло мені стати дипломованим спеціалістом і пройти всі сходинки професійного зростання. Здобувши теоретичні знання з багатьох психолого-педагогічних дисциплін, я змогла успішно застосовувати їх у практичній діяльності. Деякі моменти розкрилися у моєму розумінні більш широко, я поглибила свої знання, поділилася набутими і виділила моменти, які є важливими і невід’ємними у роботі з дошкільниками.
Що Ви вважаєте найбільшою перемогою у професійному становленні?
У професійному становленні своєю найбільшою перемогою вважаю ставлення до своєї роботи, професіоналізм і постійне бажання ставати кращою, створюючи комфортні умови для всіх, хто працює зі мною в ЗДО. Відданість, щирість, відповідальність, чесність – ті якості, які допоможуть кожному досягти результату в професії.
Який цікавий факт про себе Ви можете розказати?
Цікаво, що де б я не була, мене завжди оточують діти. Чи то театр, чи то літак, чи похід визначними місцями, чи перебування на відпочинку. Малеча завжди шукає зі мною контакту, тому постійно доводиться застосовувати свої професійні знання, вміння та навички.
Що потрібно для того, щоб Україна стала успішною?
Кожна людина повинна займатися тим, що принесе користь і їй, і країні. Україна стане успішною тоді, коли на кожному робочому місці будуть професіонали.
У чому секрет людського щастя?
Щастя – це здобутки кожного дня, це посмішки, доброта, щирість, це кохання та енергія, яка вирує в тобі і оточує всіх навколо. Щастя – це бажання жити, творити, розвиватися, бути в оточенні чесних, відкритих і позитивних людей. Щастя – це мати справжню люблячу родину.
Більше про життєвий та професійний шлях Тетяни Закладної можна дізнатися за покликанням: http://ped.pnpu.edu.ua/index.php/8772/

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео