Чому український книжковий ринок досі не конкурує з світовим?

Чому український книжковий ринок досі не конкурує з світовим?
20830 ПЕРЕГЛЯДІВ

Для більшості видавців є мрією вийти на міжнародний рівень й отримати популярність за кордоном. Україна з кожним роком розвиває свої креативні сфери, в тому числі український книжковий ринок. Британська рада розробила можливості для українських видавців, які прагнуть виходити на англомовний рівень. Відомий Книжковий Арсенал запустив програму «Література на експорт», яка допоможе видавцям спробувати випустити свою книгу за кордоном. Такі інновації суттєво допомогли українському ринку книжок популяризуватися. Відтак 2020 рік був для більшості видавців роком досягнень. Він був рекордним по кількістю перекладених українських творів, які видалися в іноземних книгарнях.

В Україні зросла кількість проектів за участю міжнародних спонсорів, а деякі українські видавці мають досвід з іноземними книгарнями й конкурують зі знаменитими письменниками. Але цього недостатньо, щоб про Україну заговорили. В березні Український інститут розповів про результати досліджень, які свідчать, що Україна знаходиться у «сліпій зоні». Про Україну та її досягнення говорять й знають мало, навіть країни, які підтримують державу. Однак в рейтингу популярності та видимості серед країн Україна піднялася після подій, які відбулися 2013-2014 років, тому що попри зовнішню агресію зберігала глибші цінності й боролася за свободу. В декого Україна асоціюється зі словом свобода.

Директор Українського інституту каже, що в України є потенціал бути видимою, але за умови, якщо про неї дізнаються з книг або українських новин, але не за допомогою російських ЗМІ. 2020 рік запам’ятався ще й опублікованим дослідженням «Видавнича галузь України: огляд сектора», яке здійснила незалежна британська експертка Емма Шеркліф. Робота була здійсненна за допомогою Британської Ради й Українським інститутом книги. Завданням дослідниці було проаналізувати український ринок книг та прогнозувати ймовірність виходу на світовий рівень. Це дослідження мало лягти в основу розробки трирічної стратегії щодо використання галузевого досвіду з Великої Британії. Еммі вдалося поєднати польове дослідження та інтерв’ю від видавців у такий непростий час для світу. Дослідження відбувалося понад 100 годин у режимі офлайн, а також реальними зустрічами з видавцями та експертами в цій галузі, безкінечний аналіз й поїздка трьома книжковими містами – Київ, Харків та Львів. Україна давно потребувала проведення такого дослідження, тому що учасники радо відповідали на питання й ділились своїм досвідом, коли випала можливість бути упізнаними за межами України. Незалежна експертка Емма доповнила книжкову галузь тим елементом, якого бракувало Україні.

Завдяки дослідженню вона прийшла до висновку, що українським книгам не вистачає статистики, яка буде вчасно опублікована. Український інститут книги публікують статистику повільніше, ніж розвивається сам ринок. Емма каже, що Україні треба покращити методи збору та обробки інформації, бо той рівень, який є зараз заважає розвитку. Дослідницю здивувало чому українці не беруть участі в книжкових подіях Європи та Америки, тому що рівень друку та дизайну є на вищому рівні. Емма каже, що комплекс меншовартості відгукується в українців досі. В той час, коли друковані книги існують на рівні іноземних, то електронних книг майже не існує. Оскільки більша частина завантажують електронні книги безкоштовно, то видавці не бачать сенсу розвивати цей напрям, бо це є невигідно книжковому ринку.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео