#НЕВІДОМЕ_ПРО_ ВІДОМИХ: Євген Нечипоренко – учасник розробки першого в світі атомного реактора-перетворювача на швидких нейтронах

#НЕВІДОМЕ_ПРО_ ВІДОМИХ: Євген Нечипоренко – учасник розробки першого в світі атомного реактора-перетворювача на швидких нейтронах
1238 ПЕРЕГЛЯДІВНечипоренко Євген Петрович – учень академіка В. Є. Іванова, доктор технічних наук, професор, педагог, винахідник, учасник розробки першого в світі атомного реактора-перетворювача на швидких нейтронах.
Нечипоренко Євген Петрович народився у с. Великий Кобелячок Новосанжарського району Полтавської області 31 липня 1929 р. У 1951 р. закінчив фізико-математичний факультет Полтавського державного педагогічного інституту імені В. Г. Короленка та вступив до аспірантури. Його керівником був академік Кирило Дмитрович Синельников – директор Харківського фізико-технічного інституту. Після закінчення аспірантури працював в ХФТІ у відділі вакуумної металургії.
У 1956 р. захистив кандидатську дисертацію, присвячену розробці захисних покриттів для ядерного палива, але ця розробка так і залишилася незастосованою, хоча використання створених покриттів значно полегшило б ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи.


На початку 60-х років Євген Нечипоренко керував лабораторією ВМ-3. Разом із співробітниками цієї лабораторії він брав участь у розробці і виготовленні першого в світі атомного реактора-перетворювача на швидких нейтронах під назвою «Ромашка», запуск якого в космос у серпні 1964 р. ще більше зміцнив престиж СРСР як великої ядерної та космічної держави.
У 1965 р. Євген Петрович захистив докторську дисертацію, а в 1970 р. – став професором.
З 1974 р. Євген Нечипоренко викладав на кафедрі матеріалів реакторобудування фізико-технічного факультету Харківського державного університету. У березні 1976р. він став завідувачем кафедри матеріалів реакторобудування фізико-технічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна і працював на цій посаді до червня 1996 р., до 22 липня 2002 р. Євген Петрович був професором цієї кафедри.


Євген Нечипоренко зробив фундаментальний внесок зі створення і дослідження властивостей нових високотемпературних матеріалів. Під його керівництвом були розроблені і випускалися нові види високотемпературної техніки на основі силіцидів.
Окрім прикладних результатів, видатними і цінними стали отримані дані з фундаментальних питань фізики твердого тіла, а саме: дифузії, окислення, термодинаміки.
Уперше Євген Петрович зі своїми співробітниками передбачив перспективність і практично довів можливість використання нижчих і проміжних силіцидів для захисту тугоплавких металів від високотемпературного окислення.
Євген Нечипоренко – це представник покоління вчених, чиї знання, зусилля, цілеспрямованість і талант були спрямовані на вирішення завдань, які прославили вітчизняну науку і техніку та стали воістину світовим надбанням, чиї праці та розробки склали для наступних поколінь вчених прекрасну базу – науково-технічний потенціал найвищого світового рівня.
Євген Петрович у співавторстві з колегами та учнями опублікував 4 монографії, сотні статей і наукових доповідей, став співавтором понад 40 винаходів.

Більше про Євгена Нечипоренка у публікації «История Полтави» http://histpol.pl.ua/ru/lichnosti/nauchnye-rabotniki-i-izobretateli?id=2552

Прочитати про науковця можна за покликанням: http://maths.pnpu.edu.ua/index.php/nechyporenko/

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео