Коронавірусна реальність тисне на психологію батьків та дітей: поради психологині Тетяни Школяр

Коронавірусна реальність тисне на психологію батьків та дітей: поради психологині Тетяни Школяр
55588 ПЕРЕГЛЯДІВ

Діти втомилися від багатогодинних просиджувань за гаджетами, вони прагнуть живого спілкування. Карантин негативно вплинув на психологічне здоров'я всіх інстанцій освітнього навчання. Діти, батьки, вчителі стали відірваними від нормального життя. Постійне онлайн-спілкування показало, що батьки на грані зриву, вчителі хочуть повернутися до класу зі здоровими дітьми, а молодь звичайно ж не хоче бути ізольованою. Наприклад, учениця з Британії Емми розповіла, що карантин став для неї справжнім випробуванням. В школі її підтримували друзі, а зараз у неї депресія. Вона не знає, коли зможе вийти зі своєї кімнати. Можливо, спочатку звістка карантину була для школярів радісною. Але з часом вони усвідомили, що вони не мають поруч друзів, їх щоденний ритм життя не такий. Це почало їх непокоїти.
До того ж освітній процес — це не лише вивчення таблички множення, підмета, присудка чи віршів Т. Шевченка, це світ дитинства, навичок спілкування з іншими, самоорганізація та розвиток емпатії.
Нова коронавірусна реальність почала тиснути на психологію людини. За словами психологині Тетяни Школяр зараз існує вдосталь наукових публікацій, в яких мовиться про те, що ізоляція, як необхідний захід для зменшення поширення коронавірусної інфекції, призводити до різних психологічних наслідків. Це підвищений рівень тривожності, безсоння та емоційна нестабільність, психосоматичні прояви, посттравматичний синдром, депресія. І звичайно, вже спостерігається зростання тривожності, обсесивно-компульсивних тенденцій, домашнього насильства, а також поява панічних атак і емоційної нестійкості. За даними Національної поліції кількість звернень щодо домашнього насилля за період карантину збільшилося. Так, тільки протягом 2020 року надійшло 101 584 заяви.
"Загроза вірусу, невизначеність, соціальна ізоляція, зміна звичного ритму життя — ідеальні умови для розвитку і посилення тривоги й депресії. У цих умовах можуть загостритися психологічні проблеми, які існували у людини раніше. Якщо вона не може знайти способи з ними впоратися, то це може призвести до виникнення депресії та хронічного стресу. А хронічний стрес свого часу викликає постійний високий рівень адреналіну, який блокує імунну систему", - наголошує психологиня.
Проте, все залежить від індивідуальних особливостей людини. Від того, наскільки стійко вона себе почуває під час протиепідемічних обмежень. Тетяна Школяр говорить, що через страх захворіти на COVID-19, людина постійно знаходиться в тривозі. Вона відмовляється працювати, створює ізоляцію для дітей та інших членів родини, занадто часто використовує засоби дезінфекції. Це руйнує її життя. Тому важливо розуміти, що як раніше вже не буде. Як кажуть мудреці, що "якщо ти можеш вплинути на ситуацію — дій, а якщо не можеш, то прийми її". Тож пандемію коронавірусу необхідно прийняти. Зрозуміти, що як раніше не буде й починати жити по-іншому. Та навчити своїх дітей.
"Важливо розуміти, що діти "зчитують" стан своїх батьків, навіть якщо дорослі зовні не показують своєї тривожності. Вони мають адаптуватися до нових умов життя і допомогти своїм дітям в гармонійному розвитку", - стверджує психологиня Тетяна Школяр.
До того ж всі ми маємо навчитися використовувати цей непростий час з користю. Карантин не має стати на заваді творчому розвитку, створенню індивідуальних проєктів, любові одне до одного та повазі до ближнього.
"Гармонійний стан душі, спокій і врівноваженість — запорука міцного імунітету. Як тільки людина втрачає баланс, панікує, вразливість ще більше її охоплює. Позитивні емоції вранці, в обід, ввечері й перед сном, надважливі в наш час. Адже вони сприяють виробленню гормону задоволення та з користю діють на захисні сили організму", - говорить психологиня.
Ба більше, вона рекомендує щоденну релаксацію. Вона сприятиме нейтралізації шкідливого впливу хронічного стресу. А ще важливим фактором є робота з тілом. Заняття спортом, йогою, будь-які фізичні навантаження варто робити щодень. І звичайно ж здорове харчування та сон, наголошує Тетяна Школяр.
" Ви знаєте, що фізичні вправи збільшують активність мозку під час сну? Вони знижують рівень тривоги, підіймають наш настрій і заряджають енергією на весь день", - наголошує психологиня.
Крім того, спорт допомагає виробленню дофаміну, що науково теж доведено. А дофамін, добре відомо кожному, — це гормон радості й задоволення або гормон мотивації.
Також ми повинні навчитися дякувати іншим, поважати їх вчинки. А подяку активізує вироблення серотоніну — гормону настрою й емоційної стійкості. Він допомагає впоратися з поганими звичками.
"Подяці дуже важливо навчитись і дорослим, й дітям. Дві невеличкі дії (фізкультура й сон) можуть допомогти вам впоратися із лінню, із нудьгою, і зі стресами, й взагалі доброчинно вплинуть на весь ваш організм. Не нехтуйте сном. Особливо здоровим та якісним сном. Адже він сприяє зміцненню імунної системи людини. Під час стадії повільного сну людський організм виробляє гормони, які стимулюють ріст, розмноження клітин. Це є важливим регулятором пам'яті, реакції й зміцненню здоров'я в цілому ", - говорить психологиня.
До того ж Тетяна Школяр додає, що батьки мають більше часу проводити зі своїми дітьми. Обіймати їх, робити щось разом, спілкуватися. Ці методи допоможуть зменшити рівень тривожності, покращити імунітет й зміцнити взаємини й любов.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео