#НЕВІДОМЕ_ПРО_ ВІДОМИХ: Леонід Новохатько – культуролог, історик, громадський діяч, педагог

#НЕВІДОМЕ_ПРО_ ВІДОМИХ:  Леонід Новохатько –   культуролог, історик, громадський діяч, педагог
54041 ПЕРЕГЛЯДІВ


Серед відомих випускників факультету історії та географії – доктор історичних наук (1999), професор (2007), член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2013), заслужений діяч науки і техніки України (2004), Міністр культури України (2013–2014) Леонід Михайлович Новохатько
Леонід Михайлович – відомий в Україні історик, культуролог, мистецтвознавець, громадський діяч, талановитий педагог. У Полтавському державному педагогічному інституті імені В. Г. Короленка навчався у 1971–1975 рр.
Народився Леонід Новохатько 11 січня 1954 р. у с. Вечірки Пирятинського району Полтавської області у сім’ї лікарів. Будучи допитливим і обдарованим юнаком, вже зі шкільної парти виявляв глибоку зацікавленість історією, краєзнавством, культурою і побутом рідного краю. Середню школу Новохатько закінчив із золотою медаллю і в 1971 р. вступив на історичний факультет Полтавського державного педагогічного інституту імені В. Г. Короленка. Роки навчання у цьому провідному педагогічному виші України і визначили подальший життєвий шлях знаного сьогодні науковця.


Після закінчення інституту він працював за спеціальністю у школі смт. Чутове (1975–1976), а потім – служив у армії.
Науково-педагогічна кар’єра Леоніда Новохатька розпочалася в 1977 р., коли, повернувшись із армійської служби, він почав працювати асистентом кафедри історії СРСР і УРСР ПДПІ імені В. Г. Короленка.
Зважаючи на реалії тогочасної вищої освіти в УРСР, це була досить відповідальна і почесна робота, оскільки викладачами до закладів вищої освіти здебільшого потрапляли лише кращі з кращих, найобдарованіші випускники. На цій посаді Леонід Новохатько перебував до листопада 1979 р. Наступний період його науково-педагогічної діяльності тісно пов’язаний з Київським державним університетом імені Т. Г. Шевченка, де він навчався в аспірантурі, працював на посадах асистента і доцента (1979–1987).
У 1987 р. Леоніда Новохатько, будучи висококваліфікованим науковцем і викладачем, перейшов на партійну роботу. До 1991 р. він працював лектором ЦК КПУ, а також очолював пресцентр ЦК.
У 1993 р. Леоніда Новохатька призначили завідувачем сектору зв’язків із громадськими об’єднаннями та заступником начальника Головного управління інформації і зв’язків із пресою і громадськістю Кабінету Міністрів України. Так розпочався новий етап у житті Леоніда Михайловича – управлінський. Займаючи відповідальну посаду, Леонід Новохатько виявив себе здібним, наполегливим і майстерним керівником. Уже в 1994 р. його призначили керівником служби з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України. У 1993–1994 рр. він був радником президента Українського союзу промисловців і підприємців. Також працював виконавчим директором Держфонду підтримки культур національних меншин України.


З 1996 до 2005 р. Леонід Новохатько працював заступником і першим заступником Міністра культури і мистецтв України. Управлінські та організаторські здібності Леоніда Новохатька повною мірою стали помітні за роки його роботи у сфері культури.


Розбудова незалежної України потребувала титанічних зусиль в усіх напрямах, а в культурній сфері – особливо. Колеги Леоніда Новохатька, державне керівництво цінували його як висококваліфікованого спеціаліста і чиновника з великим багаторічним досвідом роботи, який розумів проблеми культури і добре знав усі її аспекти. Він запропонував нову концепцію вдосконалення роботи з охорони об’єктів культурної спадщини, розробив цінні пропозиції до державної стратегії взаємодії з національними меншинами. Л. Новохатько особисто брав участь у розробці й усіляко підтримував різноманітні історико-культурні проєкти, програми реабілітації репресованих діячів науки, культури і мистецтв.Народний депутат О. Бригинець говорив, що головною проблемою для Леоніда Новохатька є те, що він працює в системі, де реалізувати усі свої задуми просто неможливо, оскільки не вистачає повноважень.
У 2005 р. Л. Новохатько повернувся до викладацької діяльності. У 2005–2007 рр. він очолював кафедру зв’язків із громадськістю Київського національного університету культури і мистецтв. У 2007–2010 рр. – працював першим заступником генерального директора Українського інформаційного агентства «Укрінформ».
У червні 2010 р. Л. Новохатька призначили заступником голови Київської міської державної адміністрації, де він координував питання культури і охорони культурної спадщини. Леонід Новохатько контролював діяльність головних управлінь культури, освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту, національностей і релігій, праці та соціального захисту, охорони культурної спадщини, управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів праці, а також службу в справах дітей.
У лютому 2013 р. Леоніда Новохатька був призначений на посаду Міністра культури України. На цій посаді він працював до лютого 2014 р.


Із 2016 р. Леонід Михайлович працює завідувачем кафедри реклами та зв’язків із громадськістю Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка.


Науковий доробок Леоніда Михайловича, за визнанням фахівців багатьох галузей – естетиків, культурологів, мистецтвознавців, є вагомою складовою розвитку вітчизняної наукової думки. Це увиразнюється у світлі його наукових робіт з питань української культури, збереження національної ідентичності, порівняння особливостей вітчизняної культури з культурно-мистецьким доробком інших країн світу.
У 1999 р. Л. Новохатько захистив дисертацію на здобуття ступеня доктора історичних наук за спеціальністю «Історія України» на тему «Соціально-економічні і культурні процеси в Україні у контексті національної політики радянської держави (20-ті-середина 30-х рр. XX ст.)».
Леонід Новохатько – автор 7 наукових та науково-популярних книг. Найвідоміші монографії науковця: «Українська культура у Європейському контексті», «Соціально-економічний та культурний розвиток України (20-30-ті роки XX ст.)», «Німці і німецька культура в Україні», «Євреї та єврейська культура в Україні», «Пам’ятки російської історії і культури в Україні». Публікацій Л. М. Новохатька виходили в світ і українською, й іноземними мовами. Слід відзначити, що видання німецькою, англійською, італійською мовами мали важливий вплив на гармонійну інтеграцію наукового і творчого доробку вітчизняної культурологічної думки у світовий інформаційний простір. За книгу «Італійці та італійська культура в Україні» (українською, італійською і англійською мовами) Леонід Новохатько нагороджений орденом Президента Італії.
За свою сумлінну працю на ниві українського державотворення Леонід Новохатько мав багато відзнак, серед найвагоміших такі:
– Орден «За заслуги» III ст. (20 січня 2010 р.) — за вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України.
– Орден «За заслуги» II ступеню (11 січня 2014 р.) — за значний особистий внесок у розвиток вітчизняної культури, багаторічну плідну професійну діяльність.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео