Як живеться журналістам в епоху діджитал

Як живеться журналістам в епоху діджитал
56557 ПЕРЕГЛЯДІВ

Епоха діджитал кидає нові виклики майбутнім студентам, які хочуть бути журналістами, тому що питання впливу соціальних медіа на публічну журналістику спостерігається понад десяти років. Нові технології постали для медійників, як «новий звір» з яким потрібно постійно змагатися й не уступати своє місце. Однак, ще 50 років тому публічна журналістика була незадоволена появою масової комунікації. Через соціальність медіа та розвиток діджитал системи втратилась важливість журналістики, тому що тепер автором може бути кожен у соціальних мережах. Доносити інформацію можуть не тільки медійні установи, а й не офіційні джерела, що значно прискорює розповсюдження контенту.

Елейн Монеген, письменниця та міжнародна кореспондентка, професорка Індіанського університету в США вбачає тільки хороший вплив соціалізації медіа на журналістику. Вона говорить, що завдяки технологіям студенти журналісти можуть створювати шедеври й розповсюджувати по всьому світу одним натиском на значок «поширити». Завдяки діджитал системі змінюється не тільки подання інформації, а й реклама, яку надають соціальні мережі. Причиною проблеми між соціальним медіа та публічним може бути старе мислення у журналістиці. Від початку поширення соціальних мереж журналістика стала інклюзивною. Абітурієнти обирають цей фах зазвичай через те, що хочуть змінити світ завдяки слову. Кожен із нас може бути споживачем й генератором контенту, тож для того, щоб бути журналістом можна й не вивчати журналістику.

В медійників існує таке поняття, як «золотий вік журналістики», яке вважається переоціненим з погляду еталону та ексклюзивністю. «Золотий вік журналістики» означало п’ять національних газет до яких доступ мала тільки еліта. Голова Медіа-школи Індіанського університету Джеймс Шенеген також вважає, що журналістика переживала й кращі часи. Традиційна журналістика зараз переживає важливі часи, тому що вплив технологій та соціальних медіа формує нові вимоги для журналістів. Відтепер у журналіста є дві головні місії: перша місія полягає у переосмисленні власної місії в інформаційному просторі, а друга потребує формування бізнес-ідей, яка спрацює серед конкурентів.

Новинна журналістика зі швидкими темпами переходить в онлайн й перевищує доходи інших видів ЗМІ, наприклад, друкованих. Практично всі медіа світу почали звільняти журналістів, тому що дохід від реклами почав помітно падати й велику кількість працівників вже навіть популярні медіа холдинги не потягнуть. В середньому дохід стрімко впав на 25%. Тим паче, що покоління Z не читає новини на інформаційних сайтах, а відкриває посилання у соціальних мережах. Це покоління контент створює для себе самостійно, тож медівникам дуже складно привернути їх увагу. Штучний інтелект також почав потроху полегшувати роботу журналістам. В Австралії почали помічати статті написані штучним інтелектом. Поширення новин стало безконтрольним й тепер журналіст несе персональну відповідальність за публіковане ним у соціальних мережах. Журналісти почали створювати власний продукт й працювати на себе, й цьому контенту довіряють більше, ніж популярним холдингам. Редакції у свою чергу, щоб зацікавити людей у своєму контенті почали запрошувати визначних людей та блогерів, щоб не поступатися соціальним медіа.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео