Університети Польщі є головними конкурентами для освіти в Україні

Університети Польщі є головними конкурентами для освіти в Україні
297228 ПЕРЕГЛЯДІВ

Українські студенти з кожним роком усе більше їдуть отримувати дипломи до європейських університетів. Найпопулярнішою країною куди відправляються абітурієнти виявилася сусідка України – Польща. Для студентів, які мають картку поляка навчання у Польщі абсолютно безкоштовне. До Польщі зазвичай їде молодь прикордонних регіонів.

Мама випускника одинадцятого класу Лариса Горівчак каже, що вони вже давно прийняли рішення, що син навчатиметься у Польщі й сам він не проти, бо хоче вдосконалити мову, подорожувати та отримати європейський диплом. Жінка каже, що не хоче, щоб син повертався до України й шукав тут роботу, а бажає йому влаштуватися на роботу в Європі. Для студентів навчатися в іншій країні це шанс з’їхати від батьків, підвищити кваліфікацію та подорожувати європейськими країнами. Роботодавці в Україні цінують людей більше, які мають досвід навчання за кордоном. Навчання в Європі виходить трохи дорожчим навіть дивлячись на те, що воно може бути для когось безкоштовним. Студентові, який вирішив навчатися в Польщі потрібно знайти гуртожиток або квартиру. Також, якщо врахувати витрати на переїзд, «неофіційні» кошти для вступу, гроші на харчування та оплату за навчання, то навчання виходить дорожче, ніж в Києві. «Після навчання складно знайти дитині роботу. Більшість молодих людей в Україні працює з дипломом в руках на незначних посадах, як продавець або касир».

Експерт з питань освіти Центру дослідження суспільства Єгор Стадний розповів, що є декілька причин чому абітурієнти рвуться отримати європейський диплом. «Як не крути, але освіта в Україні відстає від європейських стандартів. В деяких університетах зовсім немає практики, а теорія черпається ще зі старих джерел. Освіту в Україні потрібно було б повністю перезапустити й розпочати спочатку». Польща – це вже Європа, а диплом дає змогу молодим людям отримати спрощений дозвіл на проживання та офіційну роботу. Студенти можуть продовжити своє навчання й в інших європейських країнах, тому що авторитетні ВНЗ Польщі мають спільну програму з іншими міжнародними навчальними закладами. Університети Польщі пропонують сучасну схему навчання для гуманітарних спеціальностей, які побудовані на практиці. Польські університети намагаються конкурувати з вишами України та Білорусі, тому заманює до себе молодь приємним розташуванням, колективом та різними стипендіями. Для студентів також не менш важливе насичене студентське життя, тому Польща це яскраво демонструє. Відтак абітурієнт думає, що навчання в Польщі пройде весело та незабутньо. Виші Польщі також створюють окремі легші екзамени для абітурієнтів з інших країн, що набагато спрощує вступ до університету.

Студент факультету психології у Варшаві Олег Барський розповідає, що йому вдалося з першого разу вступити до ВНЗ після декількох провальних спроб у Львівському університеті Івана Франка. Хлопець ні разу не пожалкував, що переїхав до Польщі. «За три місяці практики вивчив польську мову й тепер планую переїхати до Лондона й продовжувати отримувати знання й підвищувати кваліфікацію. Навчання у Польщі дає натхнення йти у перед й не втрачається жага до знань, як це буває в українських навчальних закладах через те, що неправильно підібрана програма. Тенденцію навчання в Польщі українських абітурієнтів підтверджує статистика видачі студентських віз, за минулий рік було видано понад 1200 віз для молоді.

Мої відео