Університети Польщі є головними конкурентами для освіти в Україні

Університети Польщі є головними конкурентами для освіти в Україні
297178 ПЕРЕГЛЯДІВ

Українські студенти з кожним роком усе більше їдуть отримувати дипломи до європейських університетів. Найпопулярнішою країною куди відправляються абітурієнти виявилася сусідка України – Польща. Для студентів, які мають картку поляка навчання у Польщі абсолютно безкоштовне. До Польщі зазвичай їде молодь прикордонних регіонів.

Мама випускника одинадцятого класу Лариса Горівчак каже, що вони вже давно прийняли рішення, що син навчатиметься у Польщі й сам він не проти, бо хоче вдосконалити мову, подорожувати та отримати європейський диплом. Жінка каже, що не хоче, щоб син повертався до України й шукав тут роботу, а бажає йому влаштуватися на роботу в Європі. Для студентів навчатися в іншій країні це шанс з’їхати від батьків, підвищити кваліфікацію та подорожувати європейськими країнами. Роботодавці в Україні цінують людей більше, які мають досвід навчання за кордоном. Навчання в Європі виходить трохи дорожчим навіть дивлячись на те, що воно може бути для когось безкоштовним. Студентові, який вирішив навчатися в Польщі потрібно знайти гуртожиток або квартиру. Також, якщо врахувати витрати на переїзд, «неофіційні» кошти для вступу, гроші на харчування та оплату за навчання, то навчання виходить дорожче, ніж в Києві. «Після навчання складно знайти дитині роботу. Більшість молодих людей в Україні працює з дипломом в руках на незначних посадах, як продавець або касир».

Експерт з питань освіти Центру дослідження суспільства Єгор Стадний розповів, що є декілька причин чому абітурієнти рвуться отримати європейський диплом. «Як не крути, але освіта в Україні відстає від європейських стандартів. В деяких університетах зовсім немає практики, а теорія черпається ще зі старих джерел. Освіту в Україні потрібно було б повністю перезапустити й розпочати спочатку». Польща – це вже Європа, а диплом дає змогу молодим людям отримати спрощений дозвіл на проживання та офіційну роботу. Студенти можуть продовжити своє навчання й в інших європейських країнах, тому що авторитетні ВНЗ Польщі мають спільну програму з іншими міжнародними навчальними закладами. Університети Польщі пропонують сучасну схему навчання для гуманітарних спеціальностей, які побудовані на практиці. Польські університети намагаються конкурувати з вишами України та Білорусі, тому заманює до себе молодь приємним розташуванням, колективом та різними стипендіями. Для студентів також не менш важливе насичене студентське життя, тому Польща це яскраво демонструє. Відтак абітурієнт думає, що навчання в Польщі пройде весело та незабутньо. Виші Польщі також створюють окремі легші екзамени для абітурієнтів з інших країн, що набагато спрощує вступ до університету.

Студент факультету психології у Варшаві Олег Барський розповідає, що йому вдалося з першого разу вступити до ВНЗ після декількох провальних спроб у Львівському університеті Івана Франка. Хлопець ні разу не пожалкував, що переїхав до Польщі. «За три місяці практики вивчив польську мову й тепер планую переїхати до Лондона й продовжувати отримувати знання й підвищувати кваліфікацію. Навчання у Польщі дає натхнення йти у перед й не втрачається жага до знань, як це буває в українських навчальних закладах через те, що неправильно підібрана програма. Тенденцію навчання в Польщі українських абітурієнтів підтверджує статистика видачі студентських віз, за минулий рік було видано понад 1200 віз для молоді.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео