Вічний страх випускників: диплом є, а роботи немає

Вічний страх випускників: диплом є, а роботи немає
367056 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Україні не втішна статистика, тому що більша частина людей не працює за спеціальністю, яку обрали ще у студентські роки. Існують також ті, які знайшли роботу за спеціальністю, але прагнуть змінити вид діяльності, таких українців 65%. Така статистика для студентів, як бальзам на душу, тому що випускники впадають у відчай, якщо не знаходять роботу за спеціальністю. З цієї невтішної статистики 32% взагалі не спробували працювати за обраним фахом, а 13% спробували, але розчарувалися.

У Німеччині кількість тих, хто не знайшов себе у професії становить 10%. У порівнянні з Україною різниця колосальна. Усе тому, що при вступі студенти необізнані й до кінця не розуміють чого хочуть від професії. Через декілька років студенти дивуються чому обрали саме цю професію, адже вона не виправдовує очікувань й на ринку праці виявляється, що й дохід від цього фаху замалий. Серед опитуваних українців 21% не працюють за спеціальністю, бо вона їм не подобається, а 43% - скаржились на низьку зарплату. В Україні існує попит на неякісну освіту, тому що більшість студентів вступають аби було або змусили батьки. Причиною такої картини є те, що ще в школі не було професійної орієнтації й мова про ринок праці була зовсім відсутня, тому й випускник нічого не знає про свої здібності й таланти до тієї чи іншої професії. У Німеччині така втішна статистика через те, що абітурієнти вступають у 18-19 років, а останній рік навчання в школі присвячений не ЗНО, а вступу до університету. Також учні мають змогу навчатися у спеціалізованих школах, щоб пересвідчитися у власному виборі. Трохи схожа програма існує й у Великобританії. Там починаючи з 16 до 18 років учні вивчають 4-5 профільних предмета, які вимагає обраний університет й спеціальність. Це дає змогу детальніше вивчати професію на яку хоче піти абітурієнт. Таким чином після закінчення вишу студенти знають куди йти працювати й жага до професії зникає вкрай рідко. В Україні починають вступати з 17 або 16 років й обирають професію навіть нею не поцікавившись зарання.

Дивлячись на європейський досвід й сумну українську статистику влада хоче розробити 12-не навчання, а останні класи зробити профільними. Такий принцип вже почав працювати у деяких українських школах. Однак й така система навчання може нічого не змінити, тому що потрібно змінювати реформи освіти, які у 21 столітті є застарілими теоретичними й практичними підходами. Головний дисбаланс виникає у тому, що університети не вчать того, що вимагає ринок праці. Вищі навчальні заклади орієнтуються більше на теорії, а роботодавці дивляться на практичні вміння. Студентам приходиться вчитися усьому заново, але вже без допомоги університету. При співбесіді звертають увагу не на престижність досвіду, а на мінімальний досвід за спеціальністю. Українські університети не надають практику, тому досвіду братися не звідкіля. У західних країнах університети підписують контракти з бізнес-середовищами, тому виші йдуть нога в ногу із сучасністю. Канадські університети надають можливість студентам попрацювати під час навчання й можливість «зачепитися» на місці практики.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео