Чому іноземним університетам не вигідно відкривати філії в Україні?

Чому іноземним університетам не вигідно відкривати філії в Україні?
384299 ПЕРЕГЛЯДІВ

Відкрити філії закордонних університетів в Україні повинні були вже давно, однак тільки 12 квітня урядом була опублікована постанова, яка пояснила цей процес детальніше. Експерти з питань освіти впевнені, що змін не буде, тому що іноземним університетам не вигідно працювати в Україні. Згідно з постановою в Україні зможуть відкривати ті університети, які існують в міжнародному рейтингу й займають в ньому хоча б 3000 місце. Російським університетам заборонено відкривати філії на українській території. Іноземні університети можуть відкриватися у тих місцях, де не вистачає українських навчальних закладів. Тож, у Києві, Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі філії працювати не можуть. Щоб студенти із закордону після закінчення навчання могли працювати в Україні потрібний дозвіл від МОН. Їх можуть отримати ті університети, які відкрили філії й мають усі документи запрошені постановою уряду.

Заступник Міністра освіти й науки впевнений, що дозвіл на філії іноземним університетам наблизить українську освіту до європейської. Він каже, що такий крок може зробити українські університети більш конкурентними й підвищить рівень фахівців освіти. Колишній заступник міністра освіти Єгор Стадний зазначає, що у постанова не несе нової інформації, тому дозвіл на філії можна було робити раніше опираючись на закон «Про вищу освіту». Постанова є ще одним нормативним документом, який пояснює, як іноземні університети можуть вийти на освітній ринок. Експерт зі сфери Українського інституту майбутнього Микола Скиба каже, що постанова схожа на черговий піар й нічого більшого, уряд відтягує процес. Після того, як міністром освіти призначили Сергія Шкарлета освітяни почали помічати плагіат у його наукових роботах й скаржитися на роботу Міністерства освіти. Багато фахівців вважають, що після провалу Міністерство освіти постановою хоче покращити свою репутацію.

Популярні іноземні університети не мають й думки відкривати філії в інших країнах. Однак таку практику застосовує Нью-Йорський університет, який має свої філії в Абу-Дабі й це їм приносить хороший прибуток. Такий результат малоймовірний в Україні. По-перше, через те, що в Україні мало попиту. Зараз в Україні вчиться понад одного мільйона студентів у 455 університетах. Більшість студентів їде навчатися у великі міста або інші країни, тому якщо навіть й відкриють іноземні університети свої філії в маленьких містечках, то ймовірність набрати достатню кількість студентів мала. Молоді люди скоріше за все оберуть навчання за кордоном, ніж вступити до іноземного університету в Україні, тому що можливість жити й працювати в Європі для молодих людей в пріоритеті. Закордонні університети також більш зацікавлені у тому, щоб студенти їхали навчатися до них, тому що бюджети покращаться у сто разів. Скиба переконує, що іноземні університети, якщо б вбачали потенціал філій в Україні, то б вже давно їх відкрили у нас. Для того, щоб іноземні виші бачили потенціал, то потрібно вирішити декілька освітніх проблем в Україні. Наприклад, питання з хабарництвом, платоспроможністю, плагіатом, якістю викладання та верховенством права. Наразі нових підходів та іноземного досвіду в Україні потребує технічна, педагогічна та економічна освіта.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео