Чи потрібна медіаосвіта в Україні?

Чи потрібна медіаосвіта в Україні?
226804 ПЕРЕГЛЯДІВ

Медіаосвіта у сучасному світі є невід’ємною частиною навчання. Медіаосвіта потрібна для того, щоб людина могла безпечно й ефективно співпрацювати з сучасними технологіями та програмами. Сьогодні вже затверджено «Концепції впровадження медіаосвіти в Україні» у сфери навчання, медицини, громадських організацій, вебінарів, тренінгів, психології та інше. Така концепція почала працювати задля того,щоб в часи медіа залежності людина вміла протистояти небезпекам й вміло користувалася медіа продуктом. Однак, гострою проблемою в цьому питанні є те, що деякі точки населення про медіаосвіту навіть не чули, а деякі вікові категорії не мають доступу до технологій. Ще одним не вирішеним питання є те, що кожна школа медіа грамотності по різному подає інформацію внаслідок чого людина ще більше плутається в медійних технологіях та програмах.

Освітній омбудсмен Горбачов Сергій каже, що для розвитку медіаосвіти зроблено мало кроків й деякі школи навіть не почали впроваджувати медіа-грамотність у програму навчання. Тож ця галузь має ще багато напрямків для розвитку. Питанням розвитку займається Міністерство освіти, Міністерство цифрової інформації, Міністерство культури й інформаційної політики. Держава активно працює над ефективною програмою медіа грамотності, яка буде для різних вікових категорій. Головна мета соціальних інститутів – це визначити межи згідно яким ми можемо працювати. Якщо дитині дозволяти робити усе, то в неї не буде меж. Медіаосвіта спрямована сформувати суспільству межі небезпеки в інформаційному просторі.

Вперше термін «медіаосвіта» був вжитий 1793 року на спільному засіданні сектору інформації ЮНЕСКО та Міжнародної ради з кіно. За допомогою ведення меді освіти в Україну суспільство сформує частину основних прав кожного громадянина на свободу самовираження, інструмент підтримки демократії та права на інформацію. Медіаосвіту внесли до основних прав людина й за планом концепції має мати по життєвий характер. Європейський парламент ухвалив 2008 року революцію з медіа-грамотності у світі цифрових технологій. Наприклад, в Канаді з вересня 1999 року працює наказ, що для учнів з 1 по 12 класи вивчення медіа-культури має бути обов’язковим.

Медіаосвіта має свої сучасні концепції: релігійна, етична, ідеологічна, екологічна, розвиток критичного мислення та самотична. Фахівці із семи країн працювали над створенням посібника із медіа грамотності. Учасники представляють різні країни: Німеччина, Україна, Білорусь, Молдова, Грузія, Вірменія, Росія. Одне із важливих завдань модернізацій них процесів, що відбуваються в освітні сучасної Грузії, - розвиток інформаційно-комунікативних технологій, а саме впровадження нових інформаційних технологій в шкільну і вузівську освіту, а також розвиток системи дистанційної освіти. В Грузії практично немає ні досягнень, ні проблем в цій області через відсутність поняття як такого. Грузинський офіс «Інтерньюз» переклав і опублікував деякі книги і брошури за останні 6 років, але це ніщо в порівнянні з обсягом наукової літератури в інших країнах. На взаємодію з різноманітними технологіями та поглинання інформації припадає найбільша частка вільного часу громадянина України, що несе за собою вплив на дітей та молодь, тому медіа-грамотність потрібна нашому поколінню. Впровадження концепції в Україні важлива складова модернізації освіти, яка допоможе побудувати інформаційне суспільство.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео