Українці знаходяться у групі населення з середнім рівнем знань англійської мови: про проблеми незнання міжнародної мови та методи вивчення поговорили з директоркою Мовної школи Наталією Вотчицевою

Українці знаходяться у групі населення з середнім рівнем знань англійської мови: про проблеми незнання міжнародної мови та методи вивчення поговорили з директоркою Мовної школи Наталією Вотчицевою
283827 ПЕРЕГЛЯДІВ

Лише 7% українців добре знають англійську мову. Такі дані надає British Council згідно з дослідженням. Хоча у 2020 році Україна зайняла 44 місце в рейтингу володіння англійською мовою і піднялася на 5 сходинок вперед. Водночас українці знаходяться у групі населення середнього рівня знань англійської мови й нарешті подолали низький рівень.
Світовий рейтинг EF EPI продемонстрував, що за рейтингом володіння іноземної мови Україна знаходиться між Албанією, Макао, Китаєм. Сусіди України посіли вищі місця: Угорщина зайняла 14 місце, Польща - 16, Румунія - 17, Чехія - 19. Першість щодо знання мови займають Нідерланди. Данія посіла друге місце, а Фінляндія — третє.
Фахівці рейтингу кажуть, що українці можуть використовувати англійську мову, щоб вільно вести переговори, писати ділові листи на відомі теми й розуміти слова тексту пісень. Але 7% тих, хто вільно говорить іноземною мовою, це дуже мало. Англійську мову вивчають в українських школах та вищих навчальних закладах протягом останніх 30 років. Загалом, за роки навчання в школі та ВНЗ міжнародну мову учень/студент вивчає 10 років. Однак, сталося так, що в Україні англійською мовою майже не розмовляють.
За словами директорки Мовної школи міста Тараща Наталії Вотчицевої відсоток тих, хто вільно володіє міжнародною мовою залежить від вікової групи. Так, 10-12 років рівень володіння елементарний, 12-18 років — середній 60%, 18-25 років — вище середнього 50%, 25-40 років — середній 30%. Та й вивчати варто, на думку Наталії, іноземну мову ще з народження.
" Найперший репетитор — мама. Вона може вчитися сама й надавати знання своїй дитині, а далі вже репетитори, а краще мовні курси, бо там створюється середовище взаєморозуміння", - каже директорка Мовної школи.
Навчальний процес в школі та ВНЗ побудований в іншому форматі. Він відрізняється від тієї реальності, в яку може поринути людина, коли її потрібно буде говорити з іноземцем. Вчителі/викладачі навчають граматики й перевіряють її на письмі. Це взагалі не про мовлення. І коли студентові, наприклад, доводиться говорити, він не може висловити думку. Існує страх, до цього студентів/учнів не готують. Коли навчають граматики, мають й перевіряти граматику. Вимагати чогось іншого, не варто.
" В більшості випадків формат вивчення іноземної мови в українських школах та ВНЗ схожий, де вчитель навчає, а учні собі як хочуть. А має бути — вчитель направляє, учні/студенти навчаються. Складається враження, що головна ціль — прочитати підручник, а не здобути навички", - стверджує Наталія Вотчицева.
Існує вдосталь проблем та ілюзій навколо вивчення мови. Хтось каже, що з цим дитина народжується, треба мати талант, а хтось стверджує, що знаючи слова та елементарні правила, можна вільно говорити. Насправді все не так. Спершу варто поринути в суспільство й на підсвідомому рівні відтворювати англійську мову. Не думати про граматику чи загальноприйняті правила. Система побудована в іншому форматі. Колись ми інтуїтивно почали відтворювати й рідну мову. На думку директорки Мовної школи проблема незнання міжнародної мови — брак мотивації.
В процесі вивчення іноземної мови, на думку Наталії, краще використовувати ті методи, що залучають учня/студента до гри, пошуку чи спілкування. Проєктна робота — один з варіантів.
Крім того фахівці кажуть, що методика перегляду фільмів англійською мовою може допомогти у вивченні іноземних мов. Так, можна взяти добре відомий вам фільм й по декілька разів переглядати один і той же фрагмент. В результаті ви зможете здогадатися все більше, що кажуть герої й вивчити нові слова. Проте, директорка Мовної школи каже, що рівень учня/студента в цьому випадку має бути щонайменше середній і обирати бажано фільми з субтитрами.
До того ж карантинні умови прямо чи опосередковано вплинули на вивчення англійської мови. За словами Наталії карантин змінив учнів різних вікових груп, адже онлайн навчання є менш вимогливим. А точніше виглядає ось так: прокинувся, посидів перед екраном, послухав і знову ліг спати. А заняття у класі допомагають дитині дисциплінувати себе: прийти вчасно, виконати домашнє завдання, бути активним у роботі.
"З мого досвіду попит на вивчення іноземної мови залишився той самий. Є перевага, що маємо нових учнів з іншої області чи міста. Мінус — учні мають проблеми в навчальному процесі через неякісне покриття інтернету або технічні проблеми з обладнанням", - каже Наталія Вотчицева.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео