Переваги чутливого ставлення до наркозалежних людей для суспільства та споживачів наркотиків

Переваги чутливого ставлення до наркозалежних людей для суспільства та споживачів наркотиків
400199 ПЕРЕГЛЯДІВ
Поширення наркоманії та наркозлочинності в Україні за останні десять років стало однією з найгостріших суспільних проблем, яка призводить до заподіяння шкоди здоров'ю людини, негативного впливу на все суспільство.
 
Ситуація, яка склалася на сьогодні у сфері наркозлочинності, незважаючи на комплекс запобіжних заходів, які здійснюються органами державної влади, залишається складною, а рівень поширення наркоманії в Україні - високим.
 
Не останню роль в цьому зіграла каральна наркополітика, яка спрямована в першу чергу проти тих, хто споживає наркотики, а не проти тих, хто їх продає та розповсюджує.
 
Переглянути доцільність покарання за деякі діяння, пов’язані із вживанням наркотиків та реалізувати так званий сенситивний підхід до споживачів наркотичних речовин - така мета проєкту «Забезпечення розумного балансу між наркополітикою та громадським здоров’ям в Україні», який реалізовується ГО «Пенітенціарна ініціатива»за підтримки Міжнародний фонд "Відродження".
 
Ініціатори підходу переконують: варто сприяти тому, щоб працівник правоохоронного органу вбачав своїм завданням не притягнути до відповідальності, а сприяти профілактиці наркоманії в державі. Він має володіти елементами емпатії, бути чутливим, з розумінням ставитися до порушника закону.
 
Такий підхід до наркоспоживачів має ряд переваг як для самої людини із залежністю, так і для суспільства в цілому.
Для наркозалежної людини реалізація сенситивного підходу це:
розширені можливості лікування
Наркоманія - це хвороба, а не злочин. Ці люди, фактично потрапляючи в систему виконання покарань, зазнають труднощів в доступі до належного лікування, реабілітації. Тільки в одній Бучацькій виправній колонії реалізується замісна підтримувальна терапія, але, зрозуміло, що засуджених з наркозалежністю значно більше. Перебуваючи ж на волі, наркозалежна людина має більше можливостей отримувати адекватну медичну допомогу та лікування.
отримання соціальної допомоги
Перебуваючи на волі, наркозалежна людина має більше можливостей для вирішення соціальних питань. Нині в Україні існує достатньо центрів реабілітації, які надають допомогу людям, які страждають на наркотичну форму залежності. Запровадивши сенситивний підхід, ми зможемо зберегти людину для суспільства, надати їй більше можливостей для ресоціалізації та адаптації.
зменшення ризиків
Перебуваючи на волі, наркоспоживач стикається зі значно меншою кількістю ризиків для життя та здоров'я. В той же час, пенітенціарні установи - це місця надзвичайно високого ризику в плані передачі ВІЛ, туберкульозу та гепатитів В і С. Крім того, для засуджених, які тривалий час відбували покарання, втратили соціально корисні зв’язки, адаптація до життя на волі в сучасних умовах є дуже складною.
Для суспільства реалізація сенситивного підходу це:
безпечніше суспільство
Занурюючись у тюремну субкультуру, наркозалежна людина часто ще більше криміналізується, стає і фізично, і морально нездоровою, а, проблеми із соціальною адаптацією після звільнення часто штовхають на повторні злочини. Статистика свідчить, що більше половини засуджених в Україні вчиняють злочини знову. Покарання у вигляді позбавлення волі повинно застосовуватись лише до тих правопорушників, які становлять високий ризик для суспільства.
економія коштів
Якщо не змінити політику по відношенню до наркоспоживачів та підходи до боротьби з наркоманією, то кількість в’язничного населення, яке щорічно поповнюється за рахунок засуджених через наркотики, буде змінюватися в бік збільшення. В свою чергу така ситуація призведе до збільшення фінансових витрат. Велика кількість в’язничного населення, яке щорічно збільшується, накладає певний фінансовий і соціальний тягар на плечі держави.
покращення здоров'я суспільства
Чутливе ставлення до наркоспоживачів та турбота про їх лікування, допомога у нормалізації стосунків із сім’єю, друзями, оточуючим світом зможуть знизити відсоток хворих наркозалежних людей, які знаходяться на різних стадіях залежності.
Теги: борьба с наркотиками, наркозалежні, наркомания, наркоманія, наркоспоживачі, покарання

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео