Укладення шлюбу з військовослужюовцем під час военного стану

Укладення шлюбу з військовослужюовцем під час военного стану
340642 ПЕРЕГЛЯДІВ
✍️Як укласти шлюб з військовослужбовцем в умовах воєнного стану!
✔️Ще зовсім недавно двоє щасливих закоханих узявшись за руки йшли до органу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) та подавали разом заяву про реєстрацію шлюбу, а через місяць урочисто підтверджували своє бажання утворити сім’ю. Але війна вносить власні корективи у звичайне життя. Багато закоханих мали плани створити сім’ю, але вони були зруйновані початком бойових дії у нашій країні, а хтось знайшов свою половинку вже під час війни.
👉Так, в умовах воєнного стану, держава розробила окремий механізм реєстрації шлюбу для військовослужбовців, які не мають можливості бути фізично присутніми під час такої реєстрації.
📌На час дії воєнного стану, військовослужбовцям бути фізично присутніми під час реєстрації шлюбу не обов’язково. Це відбулося завдяки прийняттям📍 7 березня 2022 року Кабінетом Міністрів України постанови № 213. Відтепер, окрім можливості одружитись за 1 день, звернувшись із заявою до будь-якого відділу ДРАЦС, враховуючи вимоги статті 32 Сімейного кодексу України, яка передбачає можливість реєстрації шлюбу в день подання заяви, якщо є безпосередня загроза для життя нареченого або нареченої, військовослужбовці ЗСУ та інших військових формувань, можуть також укласти шлюб дистанційно, без присутності себе або нареченої.
📌Для цього необхідно подати відповідну заяву безпосередньому командиру, в якій обов’язково зазначити відомості про себе та наречену (нареченого), зокрема прізвище, власне ім’я та по батькові, дату народження, громадянство, а у разі зміни прізвища - відомості про обране прізвище. Така заява одночасно є й підтвердженням факту надання згоди військовослужбовцем на шлюб.
👉Командир засвідчує справжність підпису на заяві та надсилає її до будь-якого відділу реєстрації актів цивільного стану або до відділу, який вже зазначений у заяві, чи до територіального органу Міністерства юстиції.
✔️За можливості військовослужбовець може бути присутнім під час реєстрації шлюбу за допомогою відеозв’язку.Крім того, в умовах воєнного стану факт реєстрації шлюбу може засвідчуватись актом, який складає відповідний командир, наділений необхідними для цього повноваженнями. ✔️Акт може складатися без особистої присутності одного чи обох наречених з використанням доступних засобів відеозв’язку з тим із наречених, хто відсутній, або з обома відсутніми нареченими. Актовий запис про шлюб складається в день отримання відділом ДРАЦС заяви про реєстрацію шлюбу або акту.
✅✔️Таким чином, військові, які виконують бойові завдання далеко від своїх наречених, отримали можливість укладати шлюб дистанційно, при цьому навіть не сплачуючи державного мита.

 

Мої відео