Свято Ханука розпочалося у Дніпрі в КДЦ «Менора».

Свято Ханука розпочалося у Дніпрі в КДЦ «Менора».
196980 ПЕРЕГЛЯДІВ

Свято засвічення Головної Ханукії пройшла в центрі «Менора». Участь в цій урочистій церемонії взяли багато почесних гостей і дніпрян.
На початку до городян та гостей обласного центру звернувся Головний рабин Дніпра і регіону Шмуель Камінецький і запросив запалити шамаш і першу ханукальну свічку, великого друга Єврейської громади Дніпра, відомого мецената і президента Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександра Володимировича Петровського, а також члена Опікунської ради Єврейської громади Дніпра Натана Золотаревського. Зробили це під оплески на найбільшій срібній Менорі у світі (подарунок Олександра Петровського Єврейській громаді Дніпра). 


Першу свічку на другий Ханукіі центру «Менора» запалив син Олександра Петровського - Єрмак, якому допомагав директор єврейської громади Зеліг Брез.


Потім євреїв і городян привітали: президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Петровський, член Опікунської ради Єврейської громади Дніпра Натан Золотаревский, голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, голова представництва філії «Сохнут-Україна» Рафаель Хельцер і почесні гості церемонії, друзі єврейської громади Дніпра - Віталій Абраменко та Сергій Кочетков. 
Завершилася офіційна частина виконанням ханукального гімну «Маоз Цур» у виконанні соліста Дніпровського Оперного театру Вадимом Бабенко.

Надалі присутніх очікував сюрприз. Завдяки підтримці Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» і особисто його президента, перед громадою і гостями Дніпра виступив всесвітньо відомий скрипаль-віртуоз Василь Попадюк з Канади, який подякував всім, хто прийшов на свято за теплу атмосферу і в своїй неповторній манері виконав ряд емоційних музичних композицій, зустрінутих бурхливими оплесками.

В цьому році Єврейською громадою Дніпра було прийнято рішення, що кожен вечір свята будуть розігрувати в лотерею спеціальні «хануке гелт» серед всіх, хто прийшов на запалювання Головної Ханукії в галереї «Менори». І перший розіграш відбувся. 
Після розіграшу «хануке гелт» всім присутнім було запропоновано скуштувати смачних пончиків, а музичну програму продовжив виступ ансамблю «А штікл Мазл».

Свято продовжилося у головній залі Будинку Пчолкіна, де зібралися представники Єврейської громади Дніпра та гості свята. Згадали історію єврейського народу, привітали і відзначили кращих представників громади, друзів, меценатів та партнерів. Закінчилися урочистості великим святковим концертом, участь в якому взяли музичні колективи Дніпра та закордонні гості - група «Попадюк Бенд».

Свято у КДЦ «Менора» відбулося за підтримки Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність».

За матеріалами Єврейської громади Дніпра.

Автор: МБФС
Мої відео