До грузинської громади у Дніпрі завітали високопоставлені гості

До грузинської громади у Дніпрі завітали високопоставлені гості
226662 ПЕРЕГЛЯДІВ

У грузинській недільній школі зустріли новий навчальний рік відкритим уроком. До нього приєдналися не тільки учні та вчителі. Спеціальними гостями стали шоумен Іраклі Макацарія та молодіжний посол Грузії в Україні Сандро Топурія.
https://www.youtube.com/watch?v=uxH-citrD88

Недільна школа грузинської громади існує у Дніпрі з 2010 року. З 2013-го її підтримує Міжнародний благодійний фонд "Солідарність". Щотижня у духовно-культурному центрі Єпархіального комплексу ПЦУ “Українське подвір’я” проходять уроки для грузинських дітей.

“Ми розвиваємо свої традиції та культуру, грузини - свої. Але коли ми об’єднуємось ми знаходимо велику кількість спільного, якихось загальних традицій. Тому я вважаю, що це правильно сумісно проводити такі заходи.” - розповідає віцепрезидентка Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського “Солідарність” Яна Іванілова.

Сандро Топурія обіймає посаду посла лише рік, але мешкає в Україні 8 років. Посадовець вважає, що підтримувати культуру рідного народу важливо незалежно від місця проживання. Серед 12 грузинських громад в Україні, дніпровську називає найкраще розвиненою та організованою.

“Такі школи надають змогу дітям бути ближчими до Батьківщини. Не дивлячись на те, що деякі тут народились чи виросли, вони мають відчувати звідки походять їх корені. Тому надважливо підтримувати такі школи по всій Україні.” - стверджує молодіжний посол Грузії в Україні Сандро Топурія.

Гості завітали до школи не з пустими руками. Вони привезли дітям мультимедійну техніку для проведення уроків. Але одним з найцікавіших подарунків, за словами пана Топурії, став візит грузинського телеведучого та кінопродюсера Іраклі Макацарія.

“Куди б я не поїхав в Україні, обов’язково намагаюся зустрітися з грузинською діаспорою. Важливо приділяти увагу своїм землякам , які знаходяться далеко від дому. Я розумію, що це може бути нелегко.” - каже Іраклі Макацарія.

Загалом школу постійно відвідує близько 30 учнів. Тут вони мають змогу не тільки вивчити грузинську мову, а й ближче познайомитися з культурою Грузії.


Автор: МБФС
Мої відео