Прокуратурою виявлено факт грубого порушення законодавства під час неконкурентної закупівлі міською радою робіт з будівництва котельні

Прокуратурою виявлено факт грубого порушення законодавства під час неконкурентної закупівлі міською радою робіт з будівництва котельні
227104 ПЕРЕГЛЯДІВ
Слов’янською місцевою прокуратурою під час дослідження інформації, розміщеної на сайті «Prozorro», встановлено, що на початку вересня Управлінням житлово-комунального господарства Слов’янської міської ради проведено закупівлю робіт з будівництва модульної котельні у м. Слов’янську у одного учасника шляхом неконкурентної переговорної процедури, за результатом якої укладено договір з підрядною організацією на суму 4,3 млн грн, при тому, що її статутний капітал станом на 11.09.2019 складав 60,00 грн.
 
 
Крім того встановлено, що в обґрунтування проведення саме переговорної процедури замовник зазначив нагальну потребу у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, що унеможливлюють дотримання строків для проведення тендеру. Проте згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», такі термінові і неконкурентні закупівлі мають проводитись виключно за наявності надзвичайних ситуацій.
 
 
Оскільки міська рада не надала обґрунтованих відомостей про виникнення таких подій у м. Слов’янську від Державної служби України з надзвичайних ситуацій або її підрозділів, уповноважених на ліквідацію їх наслідків, прокуратура вважає проведення закупівлі послуг за державний кошт шляхом неконкурентної процедури істотним порушенням чинного законодавства України, у зв’язку із чим на адресу Слов’янської міської ради направлено лист щодо необхідності розірвання вищевказаного незаконного договору підряду.
Мої відео