У Дніпрі презентували документальну стрічку про українську мову

У Дніпрі презентували документальну стрічку про українську мову
174697 ПЕРЕГЛЯДІВ

У документальній кінострічці “Соловей співає. Доки голос має” мова йде про русифікацію України. Використовуючи досвід інших країн, автори фільму  дослідили проблеми мовного питання в Україні. У фільмі аналізують ситуацію, яка склалася та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови. 

Знімали кіно не тільки в Україні, а й в Ізраїлі, Великобританії, Білорусі та США. Загалом на виготовлення стрічки автори витратили три роки. За їх словами, головна мета була - развінчати 7 популярних міфів про українську мову. 

Розвінчуємо зокрема путинську пропаганду. Тому що Путін в одному зі своїх виступів сказав: “Мы будем защищать русскоязычное население”. Так ось щоб нас не прийшли захищати, ми, власне, і створили цю стрічку”, - розповіла співавторка фільму Анастасія Федченко.

На презентацію в Дніпропетровську ОДА завітали учасники бойових дій на Сході країни, громадські діячі та вчителі. На думку глядачки Наталії, ця кінострічка спонукатиме говорити рідною мовою.

“Якби я не говорила українською, я би хотіла нею заговорити. Тобто це такий мотиваційний фільм, поштовх до того,щоб людина замислилася взагалі, для чого їй мова потрібна і почала все ж таки цікавитись мовою своєї держави”, - поділилась Наталія Гейман.

Нині фільм демонструють у столичних кінотеатрах. У Дніпрі перемовини із прокатниками тривають.

 

Мої відео