Відмінили мораторій та зрубали “легені”

Відмінили мораторій та зрубали “легені”
61172 ПЕРЕГЛЯДІВ

Дніпро виявився найзасміченішим містом країни згідно з опублікованим індексом забруднення атмосфери. На додачу, нещодавно депутати відмінили мораторій на вирубку дерев. Виходить, отруїли повітря та забрали природні фільтри.

Три роки тому в Олександри Михайлової вперше з’явились симптоми алергії. Дівчина каже, стало важко дихати та розвинувся поліпоз, тобто поліпи всередині носових пазух. Видалити їх можна тільки оперативним втручанням. Хворобу дівчина пов’язує з забрудненням повітря в місті. 

“В інших містах і країнах, де екологічна ситуація краще, одразу все пропадає. І я прям відчуваю, коли літак сідає і я виходжу в Києві, у мене одразу перестає дихати ніс”, — розповідає дніпрянка Олександра Михайлова.

Те, що рівень забруднення збільшився, помітили й інші городяни. Створили ініціативну групу, яка постійно перевіряє повітря за допомогою моніторингових приладів. 

“Перевищення фіксують практично щодня. До того ж це пов’язано і з викидами промислових підприємств, і з машинами, і з трафіком, і зі спалюванням листя в приватному секторі. Факторів дуже багато”, — каже участник ініціативи SaveDnipro Денис Піддубський.

Слідкувати за рівнем забруднення міського повітря можна онлайн в режимі реального часу. Дані на сайт надходять з автоматичних компактних станцій, що розташовані по всьому місту. Ця інформація може допомогти чутливим до стану повітря людям дбати про своє здоров’я.  

Контролювати  викиди заводів уповноважена державна екологічна інспекція. Проте у Дніпрі вона поки безпорадна. 

“Ряд підприємств, які є основними забруднювачами, не допускають нас до перевірки, оскільки є розбіжності по уніфікованим актам”, — виправдовується перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області Дмитро Половиця.

Та йому заперечує заступник директора з питань екології КП “Центр екологічного моніторингу” Дніпропетровської облради Олексій Ангурець: Вони прикриваються тим, що їх не пускають підприємства з формальної причини. Але вони не надто, скажімо так, і рвуться”. 

А ще Олексій Ангурець звинувачує ДЕІ в корумпованості. На додачу до бездіяльної екологічної інспекції — останні рішення міськради. Депутати дозволили вирубку дерев в обласному центрі. Комунальники називають це “кронуванням”, ботаніки — геноцидом дерев. 

“Цей термін означає повне видалення крони здорового дерева. Це нонсенс взагалі з точки зору догляду за деревами. Цим просто користувались, називаючи “кронуванням”, по суті знищення дерев”, — розповідає кандидат біологічних наук Вадим Манюк.

Еколог Вадим Манюк — один з тих, хто розробив норми правильного догляду за деревами. Так званого “омолодження” в них немає. Натомість чітко визначено, які насадження є хворими або аварійними. Каже, старі правила від міськради для нього не новина, адже це — прибутковий  бізнес. 

Аналіз історії тендерів на утримання та обрізку дерев переконливо доводить — в аукціонах щоразу перемагали наближені до міськради компанії. Окремо за договором виділялась сума на утилізацію спиляної деревини. Проте, як відбувається ця процедура та куди дівається вся сировина — незрозуміло, адже міськрада за цим не слідкує, та бюджетні кошти щороку виділяє — щонайменше по 100 млн. 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео