Бджолиний стартап: п’ятірка сміливців почала свій бізнес у селі

Бджолиний стартап: п’ятірка сміливців почала свій бізнес у селі
174065 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Петрівці зусиллями об’єдналися пасічники. Вони знаються на виготовленні вуликів та мріють продавати мед під своїм брендом. На створення кооперативу сільські підприємці не наважувались та громада їх переконала.

Раніше їхня діяльність більше нагадувала хобі. Сільські стартапери працювали самі для себе. Збирали мед та виготовляли бджолині будиночки. До об’єднання їх спонукала Миколаївська громада. Адже ОТГ мала отримати грант на покращення інфраструктури. І однією з умов грантодавців було створення кооперативу. Пасічники погодились на цю пропозицію від сільської ради. Бонусом отримали приміщення для роботи. Його виділили в селі Петрівка.  

“Люди в нас зазвичай бояться щось таке починати. А вони взялись з таким ентузіазмом! А ми їм допомагаємо: дали колишнє приміщення сільської ради для відкачки меду. Для виробництва вуликів у них є будинок, який раніше належав колгоспу. Носпечені бізнесмени орендують їх за символічну плату”, — розповідає староста Петрівського старостинського округу Світлана Гарнадко.

Аби запустити виробництво, пасічникам лишалось придбати обладнання. У цьому допомогли американці. Їхнім грантом сільські підприємці оплатили частину вартості кількох верстатів по дереву. 

Сергій та його партнери-односельці планують виробляти кілька видів вуликів як для себе, так і на продаж. Ну і звісно ж, реалізовувати солодкий врожай. Для цього розробляють план налагодження лінії для збирання меду. А дужче за все мріють про свою торговельну марку.

“Ми хочемо продавати мед під власним брендом. Ми вже навчились робити десерти з меду з шоколадом чи горішками”, — каже голова кооперативу пасічників Сергій Прохода.

Своїм прикладом сільські бізнесмени хочуть надихнути інших місцевих бджолярів, яких у Миколаївській громаді налічують більше 40. Їх радо готові прийняти в кооперативі. 

 

Мої відео