Бджолиний стартап: п’ятірка сміливців почала свій бізнес у селі

Бджолиний стартап: п’ятірка сміливців почала свій бізнес у селі
173155 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Петрівці зусиллями об’єдналися пасічники. Вони знаються на виготовленні вуликів та мріють продавати мед під своїм брендом. На створення кооперативу сільські підприємці не наважувались та громада їх переконала.

Раніше їхня діяльність більше нагадувала хобі. Сільські стартапери працювали самі для себе. Збирали мед та виготовляли бджолині будиночки. До об’єднання їх спонукала Миколаївська громада. Адже ОТГ мала отримати грант на покращення інфраструктури. І однією з умов грантодавців було створення кооперативу. Пасічники погодились на цю пропозицію від сільської ради. Бонусом отримали приміщення для роботи. Його виділили в селі Петрівка.  

“Люди в нас зазвичай бояться щось таке починати. А вони взялись з таким ентузіазмом! А ми їм допомагаємо: дали колишнє приміщення сільської ради для відкачки меду. Для виробництва вуликів у них є будинок, який раніше належав колгоспу. Носпечені бізнесмени орендують їх за символічну плату”, — розповідає староста Петрівського старостинського округу Світлана Гарнадко.

Аби запустити виробництво, пасічникам лишалось придбати обладнання. У цьому допомогли американці. Їхнім грантом сільські підприємці оплатили частину вартості кількох верстатів по дереву. 

Сергій та його партнери-односельці планують виробляти кілька видів вуликів як для себе, так і на продаж. Ну і звісно ж, реалізовувати солодкий врожай. Для цього розробляють план налагодження лінії для збирання меду. А дужче за все мріють про свою торговельну марку.

“Ми хочемо продавати мед під власним брендом. Ми вже навчились робити десерти з меду з шоколадом чи горішками”, — каже голова кооперативу пасічників Сергій Прохода.

Своїм прикладом сільські бізнесмени хочуть надихнути інших місцевих бджолярів, яких у Миколаївській громаді налічують більше 40. Їх радо готові прийняти в кооперативі. 

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео