Дніпряни мітингували проти незаконного забруднювача повітря

Дніпряни мітингували проти незаконного забруднювача повітря
32420 ПЕРЕГЛЯДІВ

“Масло пахне смертю!” — такі гасла майоріли біля нового маслоекстракційного заводу в Дніпрі. Підприємство розташовувалось на місці колишнього заводу залізобетонних виробів за адресою вул. Байкальська, 9. Туди мешканці прилеглих вулиць вийшли на мітинг з вимогою до нового підприємства зупинити шкідливі викиди у повітря.

Біля прохідної ТОВ “Потоки” зібралися дорослі та діти. Вони стверджували, що з 2018  року, коли завод почав виробляти масло, олію та жири, у повітрі з’явився специфічний запах. Місцеві мешканці стверджували, що це спричиняє у багатьох проблеми зі здоров’ям. Особливо, за їх словами, страждають діти.

“У мене такі самі симптоми, як і в інших людей, і я розумію, що це загроза для здоров’я. І мені шкода не тільки себе, а й маленьких дітей, які зростають у цьому повітрі,” каже 16-річна Карина Малихіна.

Але виявили джерело забруднення не одразу. В промисловій зоні довелося провести ціле розслідування. Все це люди робили самотужки, бо державна екологічна інспекція не реагувала на скарги містян. 

Департамент екології міської ради Дніпра провів перевірку підприємства на наявність дозвільних документів. Голова постійної депутатської комісії міськради з питань екології Павло Головаха розповів, підприємство оштрафували на 800 гривень — виявилось, що дозволів на роботу завод немає.

2018-го прокуратура сумісно зі слідчими поліції почала досудове розслідування провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 358 КК України. Про це нам стало відомо з ухвали Індустріального районного суду від 30 листопада 2018 року. 

Суддя надав слідчим доступ до документів підприємства. Це мало допомогти правоохоронцям з’ясувати, чи були вони підроблені. Проте, як просувається справа редакція дізнатись не змогла. І прокуратура, і Національна поліція стверджують, справа не у них. І перенаправляють одна до одної.

За даними аналітичного порталу Ю-контрол, найбільша частка ТОВ «Потоки» належить дніпровському мільйонеру Вадиму Єрмолаєву. Він розбудовує свій бізнес з середини дев’яностих і у 2017 році інвестиційна компанія Dragon Capital  оцінювала його статки у $322 млн. Шурин пана Єрмолаєва, Ігор Циркін, є членом постійної екологічної комісії в Дніпропетровській облраді. 

Цього разу до мітингувальників з підприємства ніхто не вийшов. Люди анонсували продовження пікетів. Вони пообіцяли боротися за чисте повітря до кінця. 

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео