Ксенофобська провокація: відеоролик Дмитра Пелиха розпалює міжнаціональну ворожнечу в Дніпрі

Ксенофобська провокація: відеоролик Дмитра Пелиха розпалює міжнаціональну ворожнечу в Дніпрі
202231 ПЕРЕГЛЯДІВ

14 жовтня на Ютуб-каналі Дмитра Пелиха з’явилось 23-хвилинне відеозвернення до Президента України, в якому він у своїх бізнес-негараздах звинуватив єврейську релігійну громаду Дніпра. Він назвав сектантами послідовників хасидизму — найбільш шанованого і масового руху в іудаїзмі. І звинуватив їх в тому, що вони підпорядкували собі місто і винні в корупційних схемах.

Ролик почав розповсюджуватися як вірус. Наразі його переглянуло понад 20 тисяч інтернет-користувачів. Більшість осудили антисемитську позицію Дмитра Пелиха.

Так користувач під ніком “Славик” написав: “Дмитре, а ви не думаєте, що з`являться факти із вашого минулого життя? А все йде бумерангом! Намагаєтесь розпалювати ворожнечу… Розумні люди, які читають цю нісенітницю, тільки посміються”.

“Щодо громади та єврейського виховання — повна маячня…”, — прокоментував відеоролик Oleg Bigmac.

Ті, кого Дмитро Пелих особисто звинувачував у скандальному відеозверненні, повідомили, що цей чоловік заробив свої мільйони на незаконних казино та залах гральних автоматів. Вони з ним судитимуться і вже підготували два звернення: про розпалювання міжнаціональної ворожнечі та захист честі та гідності з вимогою відшкодування моральних збитків.

Варто відзначити, що таке ставлення до відомої в усьому світі релігійної громади Дніпра обурило як євреїв, так і інших. 18 жовтня своє &feature=share">відеозвернення-відповідь виклав на Youtub-каналі “Стоп корупції” православний вірянин, громадський активіст Артем Мірошниченко.

“Це може призвести до неконтрольованих наслідків. І ми повинні об'єднатися проти таких провокаторів як Пелих Дмитро Іванович. Він зачіпає інтереси сотень тисяч і мільйонів жителів. Ми, як громадська організація, обов'язково будемо звертатися до обласного управління СБУ для того, щоб воно дало оцінку. У воєнний час додавати ще агресії в суспільство неприпустимо”, — заявив голова Дніпровського районного відокремленого підрозділу “Стоп корупції” Артем Мірошниченко.

А за 4 дні після ганебного відеозвернення Дмитра Пелиха була оприлюднена офіційна Заява єврейської громади Дніпра. Вона спростовує всі необґрунтовані звинувачення на свою адресу: “Єврейська громада сповідує і закликає усіх своїх вірян до чесності та справедливості в стосунках між людьми незалежно від національності або релігії. Більше того, чесність у ділових справах — важливий елемент етичного кодексу іудаїзму”.

На думку представників громади, Дмитро Пелих намагається свій особистий конфлікт видати за конфлікт між українцями та євреями, і використовує для цього сумнозвісні антисемітські міфи: мовляв, єврейська громада (синагога, секта) контролює і керує будь-яким кроком державних органів влади у Дніпрі та Україні. Насправді, з моменту свого створення всі, хто сповідує вчення Тори, мають дотримуватися законів держави так само, як і релігійних законів.

Керуючий справами єврейської громади Дніпра Олександр Фрідкіс 18 жовтня звернувся до начальника Шевченківського відділення поліції Миколи Ткаченка з офіційною заявою про вчинення Дмитром Пелихом кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 161 Кримінального кодексу України (розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті). 

Правоохоронці перевіряють отриману інформацію і протягом доби вирішать питання про відкриття кримінального провадження. Якщо злочин доведуть, за ксенофобську пропаганду Дмитру Пелиху загрожує до 5 років ув'язнення.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео